Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bir Devir Kapandı: Windows 10 Lisans Satışları Sonlandırılıyor!

Microsoft, Windows 10 lisans satışlarını bu ay içerisinde sonlandıracağını duyurdu.

Windows 10, 2015 yılında piyasaya sürüldü. Piyasaya sürüldüğü sırada, en büyük Windows revizyonlarından biriydi. Yeni sürüm, yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü, yeni bir Başlat Menüsü ve Direct X 12 desteği getirdi. Sekiz yıl sonra Microsoft nihayet Ocak 2023’ün sonundan önce kullanıcılara artık bu işletim sisteminin lisansını satmayı bırakacak.

Microsoft, piyasadaki en büyük PC İşletim Sistemi üreticisi desek, kimse inkar etmez. Bundan iki yıl önce şirket, işletim sistemi serisinin en son üyesi olan Windows 11‘i tanıttı. Windows 11, daha yeni bir tasarım, Android uygulama entegrasyonu ve daha iyi sanal masaüstü desteği ile geldi. Microsoft’un resmi web sitesindeki son güncellemeye göre, artık eski işletim sistemi satılmayacak ancak destek ve güncelleme birkaç yıl daha devam edecek.

Windows 10 Satışları Ne Zaman Sonlanacak?

Windows 10 Satislari Ne Zaman Sonlanacak

Microsoft, artık Windows 10 lisans anahtarlarını satmayarak, daha fazla yeni kullanıcının yeni bilgisayarları kullanmaya başladıklarında Windows 11’e geçmesini sağlamak istiyor ancak 31 Ocak 2023’ten sonra işletim sisteminin lisanslı kopyalarını satın almakla ilgilenenler bunu üçüncü taraf satıcılarla iletişime geçerek yapabilecek.

İşletim sistemi için belirli bir tercihi olmayanlar için Windows 11, güvenlik güncellemelerini uzun süre alacağı için ideal seçim. Windows 11 ayrıca oyunları desteklemek ve Android uygulamalarının işletim sistemi içinde entegrasyonuna izin vermek için optimize edildi.

Özetle, şuan güncel olan versiyon bu. Ne olursa olsun, hem eskisi hem de yenisi çok yetenekli işletim sistemleri ancak stoklar tükendikçe, Windows 10 lisanslarının zamlanacağını ve pahalı hale geleceğinin de altını çizelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.