Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Beyond Good and Evil 2 Geliştirilmeye Devam Ediyor

Beyond Good and Evil 2 geliştiricisi Ubisoft, oyunun iptal olmadığına dair güvence veren yeni bir açıklama yaptı.

Uzun zamandır beklenen ama çıkışı hala belirsiz olan Beyond Good and Evil 2, geçen haftaki oyun iptallerine rağmen Ubisoft tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz temmuz ayında iptal edilen dört yapıma ek olarak, geçen hafta duyurulmamış üç Ubisoft projesi daha son buldu.

Geliştirici, ekonomik koşullar sebebiyle büyük bir mali sıkıntı içerisinde. Bu yüzden bazı yapımların gelişimi resmen gözden çıkarıldı ve şirketin hisse senetleri düşüş yaşadı. Ubisoft konuyla ilgili yaptığı açıklamada mega markalara ve uzun süreli oyunlara yöneleceğini belirtti. Bu açıklama da Beyond Good and Evil 2’nin iptal olup olmadığına dair soru işaretleri yarattı.

Beyond Good and Evil 2 Projesi Hala Belirsiz

Beyond Good and Evil 2

Ancak Ubisoft, ünlü haber sitesi Eurogamer’a uzun zamandır beklenen uzay macerası oyununun şimdilik iptal olmadığı güvencesini verdi. Bir Ubisoft sözcüsü Beyond Good and Evil 2’nin gelişiminin sürdüğünü ve iddialarının arkasında durduklarını belirtti. Yapım, büyük bir video oyunu için en uzun geliştirme süresi rekorunu elinde tutuyor. İlk olarak 15 yıl önce duyurulan oyun, o yıllardan beli hala geliştirilme aşamasında.

E3 2018’de, oyun için yayınlanan yeni bir fragman yine de oyuncuların yüreğine su serpmişti. Ardından oyunun tasarımcısı Ancel, 2020’de şirketten ayrıldı fakat tasarımcı proje için çalışmalarına devam etti. Maalesef bu son haberlerden sonra Ubisoft proje konusunda yeniden sessizliğe büründü. Oyun ile ilgili son genel güncelleme, eski Blizzard tasarımcısı Sarah Arellano’nun projeye baş yazar olarak katılmasıyla geçen yıl ağustos ayında geldi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.