Man City’nin Tecavüzle Suçlanan Futbolcusu FIFA 22’den Çıkarıldı

Electronic Arts (EA), cinsel taciz suçlamasıyla yargılanan Manchester City'nin savunma oyuncusu Benjamin Mendy'i FIFA 22'den çıkardı.

EA, 1 Ekim’de tüm futbol severler için yayınlamayı planladığı FIFA 22 için dikkat çekici bir karar aldı. Amerikalı video oyun devi, Premier Lig ekiplerinden Manchester City‘de forma giyen Benjamin Mendy‘yi yeni FIFA oyunundan çıkardı.

27 yaşındaki Fransız milli futbolcu, bu ayın başında tecavüz suçlamasıyla mahkemeye çıkmıştı. Mendy, Ekim 2020 ile Ağustos 2021 arasında Cheshire’daki evinde üç kadına cinsel saldırıda bulunmakla yargılanıyor. Hakkındaki suçlamaları reddeden oyuncu, 15 Kasım’da hakim karşısına çıkacak. Manchester City, soruşturma nedeniyle oyuncusunu süresiz olarak kadro dışı bırakma kararı almıştı.

Benjamin Mendy, Hakkındaki Tecavüz Suçlamalarını Reddediyor

tecavüz suçlaması benjamin mendy

EA, Eurogamer‘a yaptığı açıklamada, Benjamin Mendy’nin FIFA 22‘de Man City’den ve Fransız milli takım kadrolarından çıkarıldığını ve kartının yargı sürecinde Ultimate Team paketlerinde görünmesinin askıya alındığını doğruladı. Buna rağmen, FIFA 22 Ultimate Team oyuncuları Mendy’yi FUT’un oyun içi müzayede evinin versiyonu olan transfer piyasası aracılığıyla oyunda bulabilecekler. Transfer pazarında satın alınabilecek çok sayıda Mendy kartı var, bu da bazı Fransız oyuncunun Ultimate Team kadrolarında görüneceği anlamına geliyor.

Transfer Pazarındaki Mendy Kartları Duruyor

FIFA 22 Benjamin Mendy

FIFA 22, 1 Ekim’de dünya çapındaki çıkışından önce, 22 Eylül’de EA Play aboneleri için 10 saatlik bir deneme imkanı vermişti. Söz konusu erken erişim sürümü, oyunun tüm özelliklerini barındırıyordu. FIFA 22 genel satışa çıkmadan sekiz gün önce paketleri satın alıp açarak Ultimate Team kadrolarını oluşturmaya başlayan oyuncular, tüm ilerlemelerini tam oyuna taşıyabilecekler.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol