Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bazı WWE Oyunları Sessizce Satıştan Çekildi

WWE oyunları Steam’den sessizce kaldırıldı. Durumla ilgili resmi bir açıklama yapılmadan oyunların satıştan çekilmesi dikkat çekti. Oyunların yokluğunu ise spor oyunu hayranları fark etti.

WWE 2K17, 2K18, 2K19 ve 2K20 isimli WWE oyunları artık PC’deki Steam mağazasında ve konsollardaki hem PlayStation hem de Microsoft mağazalarında mevcut değil. Steam-Tracker‘ın bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce gerçekleştiğini öne sürdüğü hamleye göre artık yalnızca serinin yeni oyunları WWE 2K Battlegrounds ve WWE 2K22 satın alınabilir olacak.

WWE Oyunları Neden Satıştan Çekildi?

WWE Oyunları

2K geçmişte çeşitli diğer eski spor oyunlarını da satıştan çekmişti ancak bunun ne zaman olacağı konusunda genellikle uyarılarda da bulunmuştu. Bu sefer 2K, etkilenen oyunlar için oyunun çevrimiçi sunucularını tamamen satıştan çekmek yerine kapatacağını söylemişti ve 30 Haziran’dan itibaren oyunun çevrimiçi sunucularına erişilemeyeceğini belirtmişti.

Bu WWE oyunlarının birçoğu, WWE 2K19’dan sonra serinin geliştiricisindeki değişimi işaretlemek için dikkate değer oyunlardı. WWE 2K19, seri büyük bir değişime uğramadan önce Yuke’s tarafından geliştirilen son oyundu. Unutulmaz bir şekilde WWE 2K20, destek stüdyosu Visual Concepts tarafından yapıldı ve o kadar çok alay edilen bir durumda yayınlandı ki, yıllık franchise’ın iyileşmek için bir yıl atlaması gerekiyordu. WWE 2K22 ile dönüşü daha olumlu eleştiriler aldı.

Bu arada Yuke’s kendi geri dönüşünü duyurdu. Japon ekibi şimdi WWE’nin rakibi için AEW Fight Forever adlı bir oyun geliştirdiğini duyurdu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.