Battlefront 2’deki Mikro Ödemeler Geri Gelmeyecek!

Electronic Arts, Battlefront 2'nin ilerleme sistemini yeniden elden geçiriyor. Oyuna bir daha mikro ödeme sistemi de getirilmeyecek.

Uzun bir süredir Electronic Arts’ın başını ağrıtan Battlefront 2, bugün gelen haberler ile belirsizliğini korumaya devam ediyor. Oyuncuların tepkisini alan ve gündemden bir türlü düşmeyen oyun, bir kez daha tartışmalara neden olacak gibi görünüyor.

Yaklaşık son 1 aydır Battlefront 2, mikro ödeme sistemi ve Loot Box’lar ile sürekli eleştirildi. Hatta Battlefront 2’den sonra EA’in hisse senetleri de oldukça yüksek bir düşüş yaşadı. EA’in Star Wars: Battlefront 2’deki ilerleme problemi üzerinde çalışmaları devam ederken, şirketten mikro ödemeler için birde açıklama geldi. Şirket yaptığı açıklamada mikro ödemelerin Battlefront 2’ye bir daha gelmeyeceğini belirtti.

EA’in attığı bu geri adımlar ile oyun içerisindeki Crystals para birimi de kalıcı olarak kaldırılmış oldu. Oyuncular gerçek paralar ile oyun içerisinde Crystals parası satın alıyor ve bunu oyun içerisindeki ögeleri satın almak için kullanıyorlardı. Oyunculardan gelen tepkilerden sonra geri vitese takan ve fren yapmayan EA, mikro ödemelerin tekrar gün yüzüne çıkmayacağını söyledi. Umarız EA sözünde durur ve mikro ödemeler ile oyuncularında cebindeki parayı almaz.

Oyun içerisindeki ilerleme sistemi yeniden elden geçiriliyor. EA, oyuncuları zorlayan bazı görevleri yeniden düzenleyecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>