Battlefield Mobile Play Store’da Ortaya Çıktı: İlk Testler Başlıyor

Oynaması ücretsiz Battlefield Mobile, Play Store’da göründü. Yayıncı Electronic Arts, merakla beklenen oyunu için bir dizi test planlıyor. Detaylar haberimizde.

Battlefield 2042’nin ekim ayındaki çıkışı için gün sayan Electronic Arts (EA), ikonik FPS serisini mobil cihazlara getirmeye hazırlanıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Battlefield Mobile için Endonezya ve Filipinler’de bir dizi küçük oyun testi planlanıyor.

Bunlardan ilki 2021 sonbaharında başlayacak ve yalnızca Android cihazlar için geçerli olacak. İlerleyen süreçte testlere yeni bölgeler ekleyeceklerini belirten EA, oyun hazır olduğunda kullanıcıların ön kayıt oluşturmasına izin vereceklerini söyledi.

Battlefield Mobile İçin İlk Oyun Testleri Yakında Başlayacak

Battlefield Mobile oyunu

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Google Play Store’da görünen Battlefield mobil oyunu, ekran görüntüleri ile büyük bir heyecan ve beklenti yarattı. Oyuncular, çeşitli silah ve ekipmanları kullanarak, kendi mangalarını ve teçhizatlarını oluşturabilecek.

Ayrıca ATV ve tank gibi araçlar da oyunda kullanılabilir olacak. Battlefield Mobile haritaları, Battlefield 2042 gibi doğa olaylarını da içerecek. Oyuncular dört klasik sınıftan (Assault, Support, Medic veya Recon) birini seçerek, – sınıfa özel benzersiz özellik veya yeteneklere sahip olacak.

Battlefield Mobil Oyununda ATV ve Tank gibi Araçlar Kullanılabilecek

Battlefield Mobile ne zaman çıkacak

Oynaması ücretsiz Battlefield Mobile, özel Battle Pass’ler, koleksiyon kozmetikleri ve açılabilir öğeler sunacak. Bunların hepsi, mobil oyuna özel olacak. Battlefield Mobile, mobil cihazlar için özel olarak geliştirildiğinden, Battlefield’ın herhangi bir konsol veya PC sürümüyle çapraz oyun imkanı vermeyecek.

EA, daha önce 2022’de çıkması planlanan bir Battlefield mobil oyunu geliştirildiğini duyurmuştu. PUBG: Mobile ve Call of Duty Mobile gibi son derece rekabetçi mobil oyunların yer aldığı mobil FPS pazarına giriş yapan stüdyo, pastadan büyükçe bir dilim almanın hesaplarını yapıyor.

Oyunda Karakter ve Ekipman Özelleştirmeleri Olacak

Battlefield mobil oyunu

Battlefield mobil oyunu, Halo serisinin yaratıcılarından Alex Seropian’ın liderliğindeki Industrial Toys tarafından geliştiriliyor. Mobil versiyon ile Battlefield deneyimini daha düşük donanımlı cihazlara getirecek olan EA, bakalım beklediği ilgi ile karşılaşabilecek mi? Battlefield Mobile çıkış tarihi henüz belli değil, ancak oyunun planlandığı gibi 2022 yılı içerisinde Android ve iOS cihazları için yayınlanmasını bekliyoruz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol