Battlefield 5 Çıkışında RTX Efektleri Olmayacak

Battlefield 5'de hemen RTX efektleri beklemeyin!

Battlefield 5, Nvidia’nın RTX teknolojisi ile real-time ray tracing (gerçek zamanlı ışın izleme) teknolojisini destekleyecek ilk oyunlardan birisi olacak. Buna rağmen görünüşe göre PC oyuncularının Battlefield 5’de bu efektleri görmesi için biraz daha beklemesi gerekecek.

Bilmeyenler için hatırlatalım, Battlefield 5 şu anda Origin Access üyeliği olanlar için oynamaya açıldı ve oyunda gerçek zamanlı ışın izleme RTX efektleri bulunmuyor. Bu efektleri aktif hale getirecek güncellemenin ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Aynı zamanda oyuna ilk gün güncellemesi gelip gelmeyeceği de meçhul. Gelecek ilk güncellemeyle RTX’in açılması mümkün olduğu gibi, tam tersi de olabilir.

İşin ilginç yanı ise Nvidia GeForce RTX 2080 Ti ekran kartı çıkalı iki ay oldu ve resmi olarak RTX teknolojisi hayatımıza girdi. Buna rağmen şimdiye kadar tek bir oyunda dahi RTX ya da DLSS desteği sunulmadı.

Real time ray tracing (RTX) efektlerinin oyunlarda kullanılmama sebebi olarak Windows 10 Ekim 2018 güncellemesini gösterenler de var. Bakalım bunca zamandır süren bekleyiş gerçekten de değecek mi?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>