Battlefield 2042’nin Baş Tasarımcısı EA DICE ile Yollarını Ayırdı

Battlefield 2042'nin tasarım ekibine liderlik eden Fawzi Mesmar, geliştirici stüdyo EA DICE'tan ayrıldı.

EA DICE bünyesinde hem Battlefield hem de Star Wars Battlefront serilerinin tasarım başkanı olan Fawzi Mesmar, şirketten ayrıldı. VGC tarafından aktarılan haberde, ayrılığın Battlefield 2042‘deki hatalarla alakalı olmadığı ve istifa kararının oyunun piyasaya sürülmesinden çok öne alındığı iddia edildi.

Mesmar, 2019’dan beri EA DICE‘ın her iki FPS serisinde de tasarım başkanı olarak görev yapıyordu. Toplamda 80 personelden oluşan geliştirici gruplarını yöneten isim, daha önce Candy Crush’ın arkasındaki King’in stüdyo yönetmeniydi. EA DICE’ta Mesmar’dan boşalan koltuğa kimin oturacağı ise henüz belli değil.

Battlefield 2042, Oyuncularda Hayal Kırıklığı Yarattı

Battlefield 2042 baş tasarımcısı

12 Kasım’da erken erişime açılan Battlefield 2042, bundan bir hafta sonra PC ve konsolda yayınlandı. Büyük umutlarla piyasaya sürülen BF2042, Steam tarihinin en kötü inceleme puanına sahip oyunlarından biri oldu. İlki 25 Kasım’da (bugün) yayınlanan iki büyük güncelleme duyuran EA, oyundaki sorunları en kısa zamanda giderme sözünü verdi. Şirketin bu taahhüdünde ne kadar başarılı olacağını ise zamanla göreceğiz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol