Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Battlefield 1 Yıllar Sonra Steam’i Salladı

Battlefield 1, yıllar sonra Steam'de yükselişe geçti. Oyun, anlık 50 bin kullanıcı sayısına ulaştı.

Battlefield 1’in anlık oyuncu sayısı, serinin en son oyunu olan Battlefield 2042’ye yaklaşmış durumda. Ve bu da marka için inanılmaz bir geri dönüş heyecanı yarattı. Battlefield serisi 20 yıl önce Battlefield 1942 ile başladı ve o zamandan beri EA’nın önde gelen oyun serisi, rakiplerine büyük fark attı. Ardından Battlefield: Bad Company ve Battlefield: Hardline, konsolda daha iyi performans göstermesi için tasarlandı. Ancak yine de oyun serisi, PC’de daha çok oynandı.

Battlefield 2042, 2020’de piyasaya sürüldü ve aynı yıl Battlefield 1, orijinal EA Origin sürümünden sonra Steam’de ilk kez satışa çıktı. Battlefield 2042, düşük performansı nedeniyle hayranlar ve eleştirmenler tarafından oldukça olumsuz tepkiler aldı. Serideki en son oyunun bu düşük performansı, kısmen kabul edilebilir. Çünkü Battlefield 1 şu anda 4,79 dolara (Türkiye’de 34 TL) son derece indirimli bir fiyattan satılıyor.

Battlefield 1, 50 Bin Oyuncuya Ulaştı

Battlefield 1

Bu yüzden indirimli fiyat sayesinde oyuncular, oyunu rahatça deneyimleyebiliyor. Oyunun 1. Dünya Savaşı ayarı, pek çok modern ve 2. Dünya Savaşı temalı oyunları oynamış oyuncular için ilgi çekici olabilir. Macera dolu harekat modunda savaş halindeki dünyayı keşfederek kara, hava ve deniz vasıtalarını kontrol edebildiğiniz oyunda dilerseniz bir piyade olarak yer alabiliyorsunuz.

Bu hafta sonu Battlefield 1, Steam’de 51.950 anlık kullanıcı ile tüm zamanların en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısına ulaştı. Ancak serideki en son oyun olan Battlefield 2042 toplam 5.435 oyuncuya sahip.

Yayıncıların çoğu Battlefield 2042‘nin Modern Warfare 2’den daha iyi olduğunu söylüyor ancak genel oyuncu kitlesi bunun tam aksini gösteriyor.

EA, geçen yılın sonlarında geliştiricinin ekiplerini yeniden yapılandırdığını ve gelecekteki oyunlar için ortak bir çevrimiçi Battlefield evreni üzerinde çalışacağını duyurdu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.