Battle Royale Oyunu Darwin Project Free-to-Play Oldu

Darwin Project de free-to-play Battle Royale oyunları kervanına katıldı.

Daha önce buy-to-play türde olan Battle Royale oyunu Darwin Project bu hafta oynaması ücretsiz modele geçiş yaptı. Bu kararın altında yatan sebep de oyuncuların hazır maç bulmakta zorluk çekmesi. Yeteri kadar oyuncusu olmayan Darwin Project’te maçların başlaması epey uzun sürüyordu.

Yapımcı firmanın free-to-play modele geçmesi ise pek şaşırtıcı oldu diyemeyiz. Bilindiği gibi sektörün bir numaralı battle royale oyunu Fortnite da tamamen ücretsiz şekilde oynanıyor. Hâl böyleyken Darwin Project’in ücretli olması pek de anlam ifade etmiyordu.

Merak edilen bir diğer konu da daha önce Darwin Project’i ücretli satın alanlara ne olacağı. Oyunu daha önce para vererek alanlara Founder’s Pack adlı bir paket verilecek ve içinde çeşitli oyun içi hediyeler olacak.

Darwin Project oynanış yapısıyla pek çok battle royale oyununa göre biraz daha farklı. Geniş haritalarda 100 kişilik maçlar yerine tek bir haritada sadece 10 oyuncu oluyor ve daha anlamlı bir oynanabilirlik sunuyor. Aynı zamanda daha benzersiz bir oynanışı var ve izleyici taraf o an oynayan kişilerle etkileşime geçebiliyor. Böylece maçları izlemesi de daha keyifli hâle geliyor.

Darwin Project’i Steam üzerinden ücretsiz olarak indirip deneyebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>