Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Barbie, The Dark Knight’ın Rekorunu Ezdi Geçti

Görünüşe göre Barbie bu yaz birden fazla Christopher Nolan filmiyle karşı karşıya kaldı ve her ikisinin de başarısını gölgede bıraktı.

Barbie filmi, bu yaz Barbenheimer etkinliğinin en kazançlı parçası oldu. Christopher Nolan’ın Oppenheimer’ıyla mükemmel (şaşırtıcı bir şekilde) bir ikili olan film, yaz sezonunun olmazsa olmazı oldu. Hatta, filmin başarısı Oppenheimer’ı gölgede bıraktı. Greta Gerwig’in yönettiği film, sosyal medyada da popüler oldu ve uzun süre gündemi meşgul etti.

Film, sinemalardaki dördüncü haftasonunda 75 denizaşırı pazarda 17.296 ekranda 45,1 milyon dolar hasılat elde etti. Film ayrıca milyar dolar sınırını aştı ve bu hafta sonu uluslararası toplamını 657.6 milyon dolar gişe yaptı ve filmin küresel toplamı resmi olarak olarak 1.184 milyar dolara ulaştı. Bu başarı, projeyi bir kadın yönetmenin dünya çapında en çok hasılat yapan canlı aksiyon filmi haline getirdi.

Barbie, Birçok Nolan Filmini Solladı

Barbie, Birçok Nolan Filmini Solladı

Tüm bunların yanı sıra Barbie, The Dark Knight Rises’ı ve Harry Potter filmlerinden 3’ünü geride bırakarak Uluslararası Tüm Zamanların En Büyük 10 WB Başlığı Listesi’ne girmesiyle Warner Bros. için tarihi bir başarı oldu. Görünüşe göre ikonik oyuncak bebek, bu yaz gişede birden fazla şekilde Nolan’ı geride bırakarak adını tarihe altın harflerle yazdıracak.

Filmin aynı isimli çılgınca popüler oyuncağa dayandığı gerçeği göz önüne alındığında, bir film olarak Barbie dünyadaki en orijinal yapım değil. Filmin öne çıktığı nokta, bir marka olarak bu oyuncak ile ilgili sorunları fark eden ve kusurlarına rağmen çocuklar olarak onu neden sevdiğimizi hatırlayan, genel olarak dünya hakkındaki yorumu diyebiliriz.

Sevilen bebeği büyük ekranda görmek, oyuncağın birçok hayranını duygulandırdı ve birçok kişi, Barbie‘yi olabildiğince çok görmek için tekrar tekrar sinemalara akın etti. Filmin rekorlar kırması ve her hafta sayısını artırmaya devam etmesi (bu noktada yaklaşık bir aydır sinemalarda olmasına rağmen) bunun hayranların beyaz perdede görmeyi beklediği bir şey olduğunu ve tam olarak hak ettiği şey olduğunu gösteriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.