Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Baldur’s Gate 3’te 17.000 Son Olacak!

Bir Larian Studios geliştiricisi, Baldur's Gate 3'ün 17.000 olası son varyasyonu içereceğini ve oyunun tekrar oynanabilirliğini artıracağını açıkladı.

Baldur’s Gate 3, çok uzun zamandır en destansı klasik RPG oyunlarından biri olacak gibi görünüyor ve buna paralel olarak, D&D tabanlı maceranın akıllara durgunluk veren 17.000 son varyasyonu olacak. Oyunun karşılaması gereken beklentiler git gide yükseliyor ve geliştiriciler bu çıtaya ulaşmak için çabalıyor gibi görünüyor.

Aslında o kadar çok içerik var ki Larian, oyunun tek bir karakter için sunduğu her şeyi deneyimlemek için Baldur’s Gate 3’ün 18 oynanışının gerekebileceğini tahmin ediyor. İlk olarak oyunda 174 saat ara sahne olacağı açıklandığında herkes şok oldu. Bu etkileyici sayının yanı sıra bu kez de, oyunda 17.000 adet farklı son olacağı ortaya çıktı!

Baldur’s Gate 3’te 17.000 Farklı Son Olacak

Baldur's Gate 3'te 17.000 Son Olacak!

Yazarlardan biri, esasen oyunun sonu üzerinde yaklaşık altı ay çalıştı ve Fextralife onunla oturup özellikle kaç tane olduğunu sorma şansı buldu. Yazar, 17.000 farklı varyasyona ulaşabileceğimizi ifade etti. Bu, binlerce farklı hikaye sonu olduğu anlamına gelmiyor ancak bir kişinin oyunun oynanışı boyunca yaptığı tüm farklı seçimleri hesaba katan varyasyonları hesaba katıyor.

Larian Studios, bazı geliştiricilerin iddia ettiği gibi yaklaşan oyunuyla aşırı iddialı olsun ya da olmasın, eğer şirket oyuncu beklentilerini karşılamayı ve hatta aşmayı başarırsa, Baldur’s Gate 3 gerçekten de Mass Effect 4 ve Dragon Age: Dreadwolf gibi diğer RPG’ler için çıtayı yükseltecek. Daha küçük stüdyoların aksine, BioWare ve CD Projekt Red, bu zorluğun üstesinden gelmek için uygun araçlara sahip.

Bu anlamda, Baldur’s Gate 3, oyunculara ve geliştiricilere gelecekte destansı RPG oyunlarından ne bekleyeceklerine dair bir fikir verebilir ve rakiplerin ön plana çıkması biraz zaman alsa bile, Larian’ın teklifi bu arada bolca tekrar oynanabilirlik sağlayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.