Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Baldur’s Gate 3, Şimdiden Steam Tarihine Geçti!

Baldur's Gate 3 şimdiden büyük bir başarı elde etti ve Steam tarihinin en popüler oyunlarından biri haline geldi.

Baldur’s Gate 3, Larian Studios için şimdiden büyük bir başarı haline geldi ve Steam tarihinin en popüler oyunlarından birisi oldu. Daha yayınlanmadan önceki aylarda oyun için beklenti inanılmaz derecede yüksekti ve büyük gün sonunda geldi. PC oyuncuları, Larian Studios’un en son oyununun tam sürümüne giriş yaptı ve oyunun birinci perdesinin sonrasını deneyimlemeye başladı.

Baldur’s Gate 3, Ekim 2020’den bu yana erken erişimde bulunuyordu ve oyunculara tam sürümden bekleyebilecekleri mekaniklerin küçük bir ön gösterimini sunuyordu. Oyun erken erişimde de oldukça popülerdi ancak oyunun tam sürümü, iddialı RPG oyununun popülerliğinin tam bir kanıtı oldu. Biz bu haberi yazdığımız sırada, oyunun Steam‘deki eş zamanlı oyuncu sayısı rekoru 472.136 olarak tarihe geçti.

Baldur’s Gate 3 Steam Tarihine Geçti

Baldur's Gate 3

Sayı, oyunun çıkış yaptığı gün olan 3 Ağustos’ta sayfanın her yenilenmesiyle büyüyordu ve binlerle başlayan sayı zamanla yüz binleri buluyordu. Oyun platformda o kadar popüler ki Steam, oyunu indirmeye çalışan bazı kullanıcılar için çöküyor ve ilginç hatalar veriyordu. Şu anda Steam’de tüm zamanların eş zamanlı oyuncuları arasında 16. sıraya yerleşti.

Ön yükleme mümkün olmadığı ve oyunun boyutu 122 GB olduğu için, muhtemelen daha pek çok potansiyel Baldur’s Gate 3 oyuncusu henüz oyuna girememiş bile olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, oyunun eşzamanlı oyuncu sayısının ne kadar yükselebileceğini görmek ilginç olacak. CSGO veya PUBG gibi oyunlara yetişmesi pek olası görünmüyor ancak sayının artması hala mümkün.

Baldur’s Gate 3 Steam eşzamanlı oyuncu sayısı, oyunun Larian Studios için şimdiden büyük bir hit olduğunun bir göstergesi oldu. Ayrıca oyunun GOG üzerinden de satın alınabildiği gerçeğini de belirtelim. Sadece bu da değil, oyunun 6 Eylül’de PS5’e çıkacağı ve konsol oyuncularına tüm bu yaygaranın ne hakkında olduğunu görme şansı vereceği için oyun sadece bir ay içinde daha da geniş bir kitleye sunulacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.