Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bağdat Caddesi Apple Store’un Açılış Tarihi Duyuruldu

Bağdat Caddesi üzerindeki Apple Store'un 22 Ekim Cuma günü kapılarını açacağı duyuruldu. Orta Doğu ve Avrupa’nın en büyük Apple mağazası, müşterilerine benzersiz bir alışveriş deneyimi sağlamayı hedefliyor.

Bağdat Caddesi Apple mağazasının açılış tarihi resmen belli oldu. Orta Doğu ve Avrupa’nın en büyük Apple Store’u ünvanıyla kapılarını açacak olan mağaza, 22 Ekim Cuma günü kepenk kaldıracak. 24 milyon 678 bin dolar yatırımla hayata geçirildiği iddia edilen yeni Apple mağazası, yıllık bir milyondan fazla ziyaretçi bekliyor.

Daha önce bahsettiğimiz gibi ABD’li teknoloji devi, geçtiğimiz haftalarda kullanıcılara gönderdiği e-postada yeni mağazasının yakında Bağdat Caddesi’nde açılacağını belirtmişti. Şirket, Bağdat Caddesi Apple Store ile Türkiye’deki fiziksel mağaza sayısını üçe çıkarmış olacak.

Yeni Apple Mağazası, Avrupa’nın En Büyüğü Olacak

Bağdat Caddesi Apple

İstanbul’un en işlek konumlarından birinde açılacak olan yeni Apple mağazası, müşterilerin arka bölümde oturabileceği veya çalışabileceği kafe tarzı bir alan içeriyor. Mimari açıdan son derece etkileyici bir tasarıma sahip olan Bağdat Caddesi Apple Store, dünyanın farklı yerlerindeki Apple Store’lardan izler taşıyan tasarımında Aksaray Yaylak graniti ve Türk traverteni gibi yerel malzemeler de kullanılıyor. açılışa özel olarak 6 hafta boyunca ‘Perspektif İstanbul’ eğitimi sunacak.

Bağdat Caddesi Apple Store, 22 Ekim’de Ziyaretçilerini Bekliyor

Apple Store Bağdat Caddesi

Mağaza aynı zamanda yaratıcı teknoloji uzmanları Tin Nguyen ve Ed Cutting ile Türk ses tasarımcısı Oğuz Öner tarafından özel olarak hazırlanmış bir artırılmış gerçeklik (AR) sergisine de ev sahipliği yapacak. Ziyaretçiler, LiDAR tarayıcısına sahip en yeni iPad Pro ve iPhone 13 Pro modellerini kullanarak, ekranlarında geleneksel kağıt süsleme sanatı Ebru’dan esinlenilmiş seramik objeleri AR olarak görebilecekler.

Açılışa Özel 6 Haftalık Özel Bir Eğitim Programı Gerçekleşecek

apple bagdat caddesi

Apple tarafından yapılan açıklamada, açılışa özel olarak mağazada Perspektif İstanbul adlı altı haftalık bir Today at Apple programı gerçekleştirileceği belirtildi. 20 yerel sanatçının ev sahipliğinde gerçekleştirilecek bu program, İstanbul’da yerel topluluklar için önemli konular ve değerler üzerinden yaratıcılık, kültür ve teknolojiyi bir araya getiren bir deneyim sunacak.

30 kişilik Apple Bağdat Caddesi ekibi, 22 Ekim Cuma günü saat 10:00’da ilk ziyaretçilerini karşılamaya hazırlanıyor. Apple’ın açılışa ilişkin yaptığı açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.