Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Klasik Atari Oyunları Tek Paket Halinde Steam’e Geliyor!

Atari ve Digital Eclipse, markanın ellinci yıl dönümünü doksandan fazla retro Atari oyunundan oluşan bir koleksiyonla kutlamak için bir araya geldi.

Atari 50: The Anniversary Celebration duyuruldu. Atari’nin kuruluşundan bu yana elli yıl geçti ve birçok iniş ve çıkışlar boyunca marka, hızlı tempolu ve sürekli gelişen video oyunu endüstrisinde en azından bir tür alaka düzeyini korumayı başardı. Atari VCS konsolunu 2021’de piyasaya sürmesine rağmen, Atari’nin sektöre en çok tanınan katkıları, evde oyun oynamanın ilk günlerine kadar uzanıyor.

Atari 2600’den Atari Jaguar’a uzanan doksandan fazla ufuk açıcı oyundan oluşan Atari 50 isimli bu koleksiyon, retro oyun hayranları için olmazsa olmaz gibi görünüyor. Şık fragman, Howard Scott Warshaw ve Jerry Jessop gibi öncü geliştiricilerle yapılan röportajlardan kesitler içeriyor ve tanınmış Atari oyunlarının hem klasik hem de yeniden tasarlanmış versiyonlarını gösteriyor.

Atari 50: The Anniversary Celebration

Atari 50: The Anniversary Celebration

Koleksiyonun arkasındaki stüdyo Digital Eclipse tarafından geliştirilen, görünüşte tamamen altı yeni oyun özellikle dikkat çekici. Gerçekte, Atari’nin web sitesi bunların Yar’s Revenge, Quadratank, Haunted House ve ilginç bir şekilde ultra nadir SwordQuest: AirWorld gibi oyunların yeniden düzenlenmiş varyantları olduğunu onayladığı için “yeni” terimi biraz fazla iddialı.

Bununla birlikte, Atari’nin son durumu hala pek iyi değil. Atari VCS, kitle fonlaması kampanyasının bir sonucu olarak geçmişte tartışmalara yol açtı, bir dizi yeni Atari NFT’nin hem hayranları hem de yatırımcıları temkinli ve markanın kendisi, geçmişte birçok kez el değiştirdiği için köklerine neredeyse hiç benzemiyor.

Atari 50: The Anniversary Celebration harika bir paket ancak şirketin köklerinden çok fazla uzaklaştığını düşünen hayranlar şüpheli. Koleksiyon, 2022’nin kış aylarında tüm platformlar için satışa sunulacak. Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Atari 50: The Anniversary Celebration Trailer

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.