Assassin’s Creed Odyssey, PS5 ve Xbox Series X/S’te 60FPS Desteği Aldı

Ubisoft, Assassin's Creed Odyssey için yeni bir güncelleme yayınladı. Oyunu PlayStation 5 ve Xbox Series X/S'te geriye dönük uyumluluk ile oynayanlar, yeni yama ile birlikte 60FPS keyfini çıkarabilecekler.

Assassin’s Creed Odyssey 1.6.0 güncellemesi yayınlandı. PlayStation’da yaklaşık 470MB, Xbox’ta ise 370MB boyutunda olan yama, yeni nesil konsollara 60FPS desteği getiriyor.

Assassin’s Creed Odyssey’in PS5 veya Xbox Series X/S versiyonu bulunmadığı için, yeni nesil konsollarda geriye dönük uyumluluk özelliği ile oynanabiliyor. Daha önce Dark Souls 3 ve The Last of Us Part 2 gibi yapımlara da eklenen 60FPS, 24 Ağustos yani bugünden itibaren Assassin’s Creed Odyssey için de sunulmuş durumda.

Assassin’s Creed Odyssey, 60FPS Desteğine Kavuştu

Assassin's Creed Odyssey 60FPS

Serinin en yeni oyunu Assassin’s Creed Valhalla, geçen yıl hem PS5 hem de Xbox Series X/S için 60FPS desteği almıştı. Ubisoft’un 2017 yılında piyasaya sürülen Assassin’s Creed Origins için de benzer bir adım atıp atmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Assassin’s Creed Odyssey 1.6.0 güncellemesi ile gelen 60FPS desteği, oyuna sahip olan veya hikayeyi deneyimlemek isteyen yeni nesil konsol kullanıcıları için hayli güzel bir haber olsa gerek. Zira oyun, eskiye kıyasla çok daha iyi bir deneyim sunacak.

Temmuz ayında Ubisoft Quebec ve Montreal stüdyoları, Assassin’s Creed Infinity kod adlı yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını bildirdi. Fortnite ve GTA gibi zamanla gelişecek çevrimiçi bir platform olacağı bildirilen Assassin’s Creed Infinity, yıllarca çalışacak şekilde tasarlanacak. Konuya yakın kaynaklara göre proje birden fazla Assassin’s Creed oyununu kapsayacak ve en erken 2024 yılında piyasaya sürülecek.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol