Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Assassin’s Creed Mirage: Basim’in Hikayesi Ne?

Assassin's Creed Mirage'ın kahramanı Basim, "zihinsel sorunları" olan bir "gangster" olacak.

Assassin’s Creed Mirage, ana karakter Basım’ı geliştirici Ubisoft Bordeaux’nun sanat yönetmenine göre “zihinsel sorunları” olan bir “gangster” olacak. Basim daha önce Assassin’s Creed Valhalla’da Eivor’a eşlik ediyordu ama şimdi 2023’te çıkacak olan Assassin’s Creed: Mirage’ın baş kahramanı olacak. Assassins ve RPG merkezli öncüllerinden daha fazla gizlilik temalı olacak.

Oyunun anlatım yönetmeni Sarah Beaulieu, Assassin’s Creed Mirage’ın Arap ve İslam folklorunun belirli unsurlarından nasıl ilham alacağını daha önce tartışmıştı ancak bugün ise Ubisoft Bordeaux’nun sanat yönetmeni Jean-Luc Sala, Basim’in doğası ve kişiliği hakkında daha fazla ayrıntı sundu. Basim, bir dizi iç çatışmalarla mücadele eden bir karakter olacak.

Assassin’s Creed Mirage: Basim’in Zihinsel Sorunları

Assassin's Creed Mirage

YouTube kanalı Access the Animus‘a verdiği röportajda Sala, “Başlangıçta kendine aşırı güveniyor. O biraz ukala. O bir sokak hırsızı. O bir gangster. Ustalığının yanı sıra sorunları olduğunu da keşfediyor – zihinsel sorunları ve gerçekte kim olduğuna dair şüpheleri ve hikayedeki çatışma da bu. Hayatı biraz karmaşık olacak.” ifadelerini kullandı.

Assassin’s Creed Mirage, Basim’in Bağdat’ta yaşayan 17 yaşındaki bir kabadayıdan suikastçılara katılmaya ve Star Trek Beyond aktörü Shohreh Aghdashloo tarafından seslendirilen Roshan tarafından akıl hocalığı yapmaya kadar olan yolculuğunu takip edecek. Sala, karakterin kişiliğinin yanı sıra, bir sonraki Assassin’s Creed’in arkasındaki bazı temel ilkeleri açıkladı.

Sala, “Tarihi ortam, daha temelli, daha az mitoloji olacak. Sevdiğimizi ve AC’nin ne olduğuna dair kolektif hafızanın bir parçası olan şeyleri hatırlamaya ve kutlamaya çalışacağız. Mirage, feodal Japonya’da geçen Codename Red’den ve potansiyel olarak 16. yüzyıl Avrupa’sında cadı denemelerine odaklanan esrarengiz Codename Hexe’den önce çıkacak.” ifadelerini kullandı.

Assassin’s Creed Mirage, Infinity ve Assassin’s Creed çok oyunculu oyununun olası geri dönüşü hakkında daha fazla haber beklerken, Epic Games Ücretsiz Oyunlar Listesi (Geçmişten Bugüne) içeriğimize göz atarak oynayacak ücretsiz oyunlara bakabilirsiniz.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.