Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Arkane’in Yeni Oyunu Redfall Hakkında Tüm Bildiklerimiz

Redfall'un vampir mitolojisine özel yaklaşımı, yalnızca benzersiz bir olay örgüsüne ilham vermekle kalmayacak, aynı zamanda birçok oynanış fırsatı da sunacak.

Arkane Studios şu ana kadar Redfall ile ilgili herhangi bir oynanış göstermemiş olsa da, oyunun nispeten ne sunacağını anlamak için oyun hakkında yeterli bilgi sağladı. Oyun, Left 4 Dead’den ilham alan, takım tabanlı bir FPS olacak; Oyunculara aralarından seçim yapabilecekleri farklı becerilere sahip farklı karakterler vererek Left 4 Dead’in takım konseptine dayanacak.

Redfall ayrıca düşmanlara karşı farklı bir yaklaşıma sahip olacak. Oyuncular kendilerini oyunun sokaklarında vampirlerle savaşırken bulacak, bu da Left 4 Dead’in zombi ordularından çok daha zeki düşmanlarla karşılaşabilecekleri anlamına geliyor. Vampirler diğer ölümsüzlerden farklı davranacak ancak özellikle bu oyun, Left 4 Dead’ten Special Infected‘a benzer bir varyant sistemine sahip olacak.

Redfall Potansiyel Vampir Çeşitleri

Redfall
Vampir çeşitleri muhtemelen benzersiz olacak.

Vampir çeşitliliği önemli çünkü Redfall’ın öncülü, Arkane’nin özel düşmanlarıyla Left 4 Dead’den daha da deneysel olmasına izin verecek. Oyunda vampirler kısmen yanlış giden bir bilim deneyinden kaynaklanacak. Oyundaki bilim kurgu ve fantazinin birleşimi, oynanışını piyasadaki diğer tüm Left 4 Dead taklitçilerinden çok daha çeşitli ve heyecan verici hale getirebilecek çok çeşitli vampir konseptlerine kapı açacak.

Redfall duyuru fragmanı tamamen sinematik olabilir ancak dört kahramanı kısaca Angler adlı bir vampirle karşı karşıya getirdiğini gördük. Fragmanda Angler, Layla’yı öldürmek için sarmaya çalışmadan önce kırmızı psişik güçten yapılmış bir zıpkınla kısaca yakalıyordu. Jacob ve Layla, Fragmanda Angler’ı devirmeyi başarıyordu ancak bu oyuncularının yüzleşmek zorunda olduğu birçok kişiden sadece biri. Anglers muhtemelen Left 4 Dead’s Smoker ile aynı rolü oynayacak.

Oyuncuları sihirli saldırılarla patlatmaya çalışsınlar veya diğer vampirleri iyileştirici güçlerle korumaya çalışsınlar, doğaüstü güçlere sahip birkaç vampirin ortaya çıkması ihtimali yüksek. Redfall’ın bilimkurgu unsurları, oyunun kahramanlarınınkine benzer teknolojiler kullanan vampirler için, ister özel silahlar taşısınlar, ister güçlerini ve dayanıklılıklarını artıran mekanik implantlara sahip olsunlar, çok çeşitli fırsatlar yaratacak.

Redfall’ın Rakiplerinden Sıyrılması Gerekecek

Redfall
Arkane’in önünde yaratıcılık için hiçbir engel yok.

Arkane, vampir çeşitleri ve Redfall’ın oynanışının diğer bölümleriyle mümkün olduğunca ileri gidecek. Bilimkurgu ve fantazinin karışımı çok fazla yaratıcılığı mümkün kıldığı için ve bu türde çok fazla oyun olduğu için geliştirici ekibin yaratıcılığını konuşturması gerekecek. Vampir anlatısı benzersiz olabilir ancak yine de Back 4 Blood ve The Anacrusis gibi benzer oyunlarla rekabet etmesi gerekecek.

Redfall’ın ortamını olabildiğince benzersiz ve şaşırtıcı mekaniklere dönüştürmesi gerekecek, bu ister kahramanların dünya algısını manipüle eden psişik vampirler olsun ister yenilmek için hassas atış gerektiren teknoloji destekli vampirler olsun yaratıcılığın çok yoğun olması gerektiği anlamına geliyor. Vampir varyantları, Arkane’nin mümkün olduğunca çabuk göstereceği bir şey gibi görünüyor çünkü oynanışı tanımlamak için çok önemli.

Redfall hakkında resmi bilgiler için çok beklememize gerek kalmayacak. Yaklaşan Xbox ve Bethesda ekinliği, oyunun tanıtımı için mükemmel bir fırsat. Bu yapım için oynanış açıklaması gecikti, bu yüzden Arkane’nin etkinliğe çıkarmaya hazır olduğu bir fragmanı olmasını umuyoruz. Arkane’nin Redfall’ın yaratıcı anlatımını anlamlı oyun yeniliklerine nasıl çevirdiğini görmek ilginç olacak. Oyun, 2022 yazında PC ve Xbox Series X/S için çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.