Arınma Gecesi 6 Geliyor! İşte Film Hakkındaki İlk Bilgiler

Ülkemizde Arınma Gecesi ismiyle bilinen distopik korku serisi The Purge, altıncı devam filmi ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Korku-gerilim türündeki The Purge (Arınma Gecesi), serinin ilk filmi ile 2013 yılında karşımıza çıkmıştı. Başrollerini Ethan Hawke ve Lena Headey’in paylaştığı film, 3 milyon dolarlık son derece mütevazi bütçesine karşın 90 milyon dolara yakın gişe hasılatı elde etmişti.

Yılda bir geceye mahsus, 12 saat boyunca tüm suç olaylarının serbest bırakıldığı distopik bir düzeni konu alan The Purge, beş film ve bir Amazon dizisi ile kendi evrenini yarattı. Yakaladığı ticari başarının yanı sıra, popüler kültür parçalarından biri olan seri, altıncı devam halkası ile daha da genişleyecek.

The Purge Evreni, Beş Film ve Bir Diziden Oluşuyor

Arınma Gecesi The Purge

The Purge: Anarchy ve The Purge: Election Year’da rol alan Frank Grillo, yeni bir Arınma Gecesi filmi çektiklerini söyledi. Marvel yapımı Kaptan Amerika: İç Savaş’ta da izlediğimiz ünlü aktör, The Playlist ile yaptığı röportajda, Arınma Gecesi 6‘nın yolda olduğunu ve kendi karakteri Leo Barnes‘a odaklandığını belirtti.

Grillo, “Kararlıyız! Bunu yapmaya söz verdik. James DeManaco’nun yönettiği Arınma Gecesi 6 gelecek. Yeni film Leo Barnes karakterine dayanıyor. Çok heyecanlıyım. Bana senaryoyu gönderecek. Yakın zaman önce bitirdi. The Purge filmlerinde olmayı gerçekten seviyorum” ifadelerini kullandı.

Arınma Gecesi 6, Leo Barnes Karakterine Odaklanacak

Arınma Gecesi 6

Grillo’nun canlandırdığı Leo Barnes karakterinin akıbeti, 2016 yapımı Arınma Gecesi: Seçim Yılı‘ndan bu yana merak ediliyor. Filmin sonunda, kahramanımızın koruduğu senatör Amerika Birleşik Devletleri Başkanı seçilmiş ve The Purge‘ü sonlandırmıştı. Fakat bu yıl yayınlanan The Forever Purge’te görevden alındığını ​​ve Arınma Gecesi’nin geri geldiğini görmüştük.

Arınma Gecesi 6‘nın konusu ve çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Şimdilik Grillo’nun verdiği bilgilerle yetinmeliyiz, ancak filme dair detayların yakın gelecekte ortaya çıkacağını tahmin ediyoruz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol