League Of Legends

MMORTS
Takip Et
8.9

Çok iyi

7.7

Kullanıcı

Arcane, Bazı LoL Şampiyonlarının Popülerliğini Arttırdı

Arcane, yalnızca Runettery dünyasından karakterler hakkında harika bir hikaye değil, aynı zamanda belirli şampiyonların artan popülaritesinin de nedeni oldu. Oyuncuların Summoners Rift'te oynarken, dizide yer alan karakterleri seçme olasılığı yükseldi.

Arcane serisinin başarısıyla birlikte League of Legends’ta bazı şampiyonların popülaritesi arttı. NME ve LoLalytics tarafından sağlanan verilerin analiziyle belirtildiği gibi, oyuncular animasyon dizilerinde yer alan şampiyonları her zamankinden çok daha sık seçmeye başladı.

Bu araştırma, animasyon dizisinin ilk kez yayınlandığı 6 Kasım’dan bu yazının yazıldığı zamana kadar olan döneme dayanmakta.

Arcane

Arcane’in LoL’e Etkisi Nasıl Oldu?

Popülerlikteki en büyük artış, seçme oranı yüzde 8’den neredeyse yüzde 20’ye yükselen Vi isimli şampiyon oldu. Dizideki ana karakter o olduğu için şaşırmadık. Ablası Jinx’e gelince, burada da bir artış gördük ancak bu yaklaşık sadece yüzde 7’lik bir artış oldu.

Yardımcı karakterler de popülerleşti. Aralarında en dikkate değer olanı, seçme oranı 3.7’den neredeyse yüzde 12’ye yükselen Jayce ve Arcane’nin ilk bölümünün galasından önceki zamana kıyasla yüzde 10 daha popüler olan Caitlyn oldu.

Burada Arcane’nin henüz bitmediğini hatırlamakta fayda var, bu cumartesi Netflix’te son üç bölümünü izleyebileceğiz. Ayrıca Riot Games, oyunculara Runettera dünyasında geçen yeni oyunlar sunmak için çok çalışıyor.

Son zamanlarda, sıra tabanlı RPG Ruined King: A League of Legends Story Steam’de çıkış yaptı ve gün Hextech Mayhem isimli ritim oyun hakkında da sizi bilgilendirdik. Riot’un yarattığı evrenin hayranları kesinlikle can sıkıntısından şikayet edemez.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol