Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple’ın Yeni Abonelik Hizmeti ile Taksit Öder Gibi iPhone Alınabilecek

Apple, her ay taksit öder gibi iPhone sahibi olunmasını sağlayacak yeni bir abonelik hizmeti üzerinde çalışıyor.

Türkiye’deki yüksek kur ve vergilendirme sistemi, kullanıcıların teknoloji ürünlerine erişimini önemli ölçüde kısıtlar hale getirdi. Son dönemde ürünlerine zam üstüne zam yapan Apple, özellikle ülkemizdeki müşterilerini sevindirecek bir hizmet modeline geçiş yapmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’den Mark Gurman‘a göre ABD’li teknoloji devi, taksit öder gibi iPhone ve iPad alınmasını sağlayacak yeni bir abonelik hizmeti üzerinde çalışıyor. Donanım odaklı üyelik hizmeti, 2022’nin sonlarında veya 2023’ün başlarında hayata geçebilir. Apple Music, Apple TV Plus ve Apple Arcade gibi abonelik tabanlı servisler, Apple için yeni ve önemli bir gelir kalemi haline geldi. Yeni üyelik servisi de bu strateji çerçevesinde geliştiriliyor.

Bloomberg’in raporuna göre yeni abonelik hizmeti, yalnızca iPhone fiyatının 12 veya 24 aya bölünmesinden ibaret olmayacak. Aynı zamanda yeni modele yükseltme seçeneği de sunacak ve kullanıcıların mevcut Apple Kimliği‘ne bağlı olacak.

Taksit Öder Gibi iPhone Almak Mümkün Olabilir

taksit öder gibi iphone almak
Apple, her ay taksit öder gibi iPhone alınmasını sağlayacak yeni bir abonelik sistemi getirmeye hazırlanıyor.

ABD’de geçerli olan iPhone Yükseltme Programı, müşterilerin faizsiz kredi almalarını ve ardından 24 aylık taksitlerle geri ödemelerini sağlıyor. Şirket ayrıca Apple Card müşterilerinin Apple ürünleri için faiz ödemeden aylık taksitler halinde ödeme yapmalarına imkan da veriyor.

Apple’ın yeni donanım tabanlı abonelik hizmeti, bu gereksinimleri ortadan kaldırabilir ve mevcut hizmetleri iPad veya Mac gibi diğer ürünlerine genişletmesine olanak sağlayabilir.

Öte yandan bu hizmetin Türkiye’de geçerli olup olmayacağı ise henüz belli değil. Konuya ilişkin daha fazla ayrıntı ortaya çıktığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Taksit öder gibi iPhone sahibi olmak ister misiniz? Soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bildirebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.