Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple’ın Uygun Fiyatlı AR Başlığı Ertelendi

Apple'ın uygun fiyatlı AR başlığı projesinin teknik sorunlar nedeniyle ertelendiği belirtildi.

Apple sızıntısı konusunda güvenilir kaynak olan Mark Gurman, Apple’ın yaklaşmakta olan AR başlıklarının ertelendiğini duyurdu. Şirketin bir süredir tüm gün takılabilen hafif bir AR başlığı üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Gurman’ın belirttiğine göre gözlük, bu yılın sonlarında çıkış yapacaktı.

Şimdi ise AR başlıklarının bazı teknik zorluklarla karşılaştığını ve projenin tamamlanmasının yıllar süreceği söylendi. Yine söylenenlere göre şirket, AR başlıklarının iPhone’un yerini alabileceğini düşünüyor.

Apple İki Yeni Başlığı Bu Yıl Duyuracak

Apple

AR başlığının çıkış yapmasına yıllar olsa da Gurman, şirketin hem VR hem de AR özelliklerine sahip birinci sınıf başlığının 2023’te lansman yapacağını belirtti. Başlığın ilk varyantının, yaklaşık 3.000 dolara satılan tipik bir Apple kiti olacağı bildirildi. Gurman, cihazın kullanıcının cebine girecek şekilde tasarlanmış, kabloya bağlı ayrı bir bataryaya sahip olacağını ve böylece cihaz ağırlığının önemli ölçüde azalacağını belirtti.

Şirketin aynı zamanda kulaklığın daha ucuz bir versiyonu üzerinde çalıştığı söyleniyor. Ticari marka başvuruları ilk premium cihazın “Reality Pro” ve daha düşük maliyetli olanın “Reality One” olarak adlandırılacağını gösteriyor. Apple’ın AR ve VR teknolojisi üzerinde çalışan yaklaşık 1.000 çalışanı olması dışında konuyla ilgili başka ayrıntı bilinmiyor.

Yine de diğer başlığın lansmanı yaklaştığı için yakın zamanda detaylı bilgiler gelebilir diye düşünüyorum. Ancak şirketin önceliği belli ki özel seri modelleri olacak. Özellikle cihazların taşınabilecek olması, gerçekten teknoloji için büyük bir adım olabilir gibi görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.