Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple Watch Pro Tasarım Değişikliğine Gidecek

Apple Watch Pro, 4 yılın ardından ilk kez tasarım değişikliğine gidecek.

Bloomberg analisti Mark Gurman’a göre, Apple bu yıl üç yeni saat çıkaracak. Apple Watch Pro, Apple Watch 8, Apple Watch SE isimli modelleri göreceğiz ve cihazın Pro modeli bu kez farklı bir tasarım kullanacak.

Apple Watch Pro, 2018’den bu yana ilk kez yeni bir tasarım anlayışı içinde gelecek ancak yine de ciddi bir radikal değişiklik yok. Cihaz artık dairesel olmak yerine dikdörtgen bir tasarım anlayışını benimseyecek ve bazı söylentiler gibi düz kenarları olmayacak. Yine de ekranının Watch 7 45mm’deki 1.9” panele kıyasla yüzde 7 daha büyük olacak.

Apple Watch Pro Titanyum Kullanacak

Apple Watch Pro

Bunun yanı sıra cihazın ekranı mevcut saatlere göre çok daha fazla kırılmaya karşı dayanıklı olacak ve gövdesi hafif titanyumdan yapılacak. Daha büyük gövde, dayanıklılığı artıracak daha büyük bir bataryaya da izin verecek. Gurman’a göre Apple Watch Pro, vücut ısısı sensörüne sahip olacak.

Şirket ayrıca gelecekteki modeller için bir kan basıncı sensörü ve bir glikoz monitörü üzerinde çalışmalara da başladı. Sağlam Apple Watch Pro’nun 900 dolardan başlaması ise sürpriz olmayacak. Bu Pro saat, premium Apple Watch Edition serisinin sonunu getirebilir ancak analist, Pro’nun bazı Apple Watch kullanıcıları için çok büyük olabileceği konusunda da uyardı.

Yine büyük saat sevmeyenler için premium Apple Watch Edition’ın alternatif olarak sunulması da muhtemel. Sizce akıllı saatlerin boyutu şuan iyi mi yoksa daha büyük ekranlar görmeli miyiz? Yorumlar kısmında fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.