Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple Vision Pro 2 Hakkında Gelişmeler Sızdırıldı

Bir tedarik zinciri raporu, Apple'ın ikinci nesil Apple Vision Pro'da daha parlak, daha verimli RGB OLEDoS ekranları kullanabileceğinden bahsediyor.

Apple Vision Pro 2‘nin 2027’de daha parlak ekranlara kavuşacağı söylentileri elimize ulaştı. Bir tedarik zinciri raporuna göre, Apple’ın 2027’de piyasaya sürülmesi nedeniyle ikinci nesil Vision Pro’da daha parlak, daha verimli RGB OLEDoS ekranları kullanacağı bahsediliyor. 2024’ün başlarında piyasaya sürülecek olan mevcut Apple Vision Pro seti, beyaz OLED’in yanı sıra renkli filtre ekranları da (WOLED+CF) kullanıyor. Apple’ın mevcut teknolojisinde ışığın ayrı bir filtreden geçirilmesi, son resimdeki parlaklık miktarını azaltıyor.

The Elec tarafından sağlanan Omdia Outlook’tan gelen bir rapora göre Apple, 2027’de silikon üzerinde daha iyi olan RGB OLED’e (OLEDoS) geçiş yapacak. RGB OLEDoS’ta RGB alt pikselleri hem ışık hem de renk üretiyor, dolayısıyla herhangi bir renge ihtiyaç olmadan filtre genel parlaklığı koruyor. Apple şu anda WOLED+CF ekranları için sadece Sony’ye güveniyor ve bu da kaç adet Apple Vision Pro ünitesinin üretilip piyasaya sunulacağı konusunda sınırlayıcı bir faktör olabilir.

Apple Vision Pro 2 2027 Yılında Çıkabilir

Apple Vision Pro 2 Hakkında Gelişmeler Sızdırıldı

Rapor, RGB OLEDoS’un da çok fazla bir tedarik zincirine sahip olmadığını, Samsung’un bugün ABD ordusu tarafından kullanılan panelleri üreten tek şirkete sahip olduğunu öne sürüyor. Omdia’nın Apple’ın tedarik zinciri hakkında özel bir bilgisi olup olmadığı net olarak belli değil. Her ne kadar elimizde net bir bilgi olmasa da, Omdia’nın önceki tahminlerinin başarılı olduğu ve Apple’ın daha iyi, daha parlak ekranlar arayışındaki sonu gelmeyen çabası göz önüne alındığında, bu raporu olası ve doğru olarak değerlendiriyoruz.

Apple Vision Pro 2’nin 2027’de çıkma söylentisi, daha önce Ming-Chi Kuo tarafından bildirilenlerle örtüşüyor. Düşük maliyetli bir kulaklığın 2025 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyordu ancak Apple, OLEDoS gibi teknolojilerin daha yeni olmasından dolayı ilk ürününlerini geliştirmesini bekliyor. Bu sebeple düşük maliyetli kulaklık projesi tamamen iptal edilmiş olabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.