Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple TV Uygulaması Kasım’da PS4 ve PS5’e Geliyor

Apple TV'nin PS4 ve PS5 platformuna geleceği resmi olarak onaylandı. Kasım ayında yayınlanacak.

Netflix ve Hulu‘nun rakibi Kasım ayında Playstation uygulamasını Kasım ayında yayınlayacak. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere PS5‘in uzaktan kumandası da tüm bu servislerin kısayol tuşlarına sahip olacak.

apple tv ps4 ve ps5 e geliyor

Apple TV uygulaması, konsollar dışında görünüşte her platformda kullanıma sunuldu. Ancak bu bile bugün değişiyor. Sony, PlayStation 5’in ilk medya uygulamalarını ve bunlardan biri olan Apple TV’yi açıkladı. Diğer platformlarda olduğu gibi, Ted Lasso gibi Apple TV+ şovlarını izleyebilir, premium kanallara kaydolabilir, film ve şov satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Uygulama PS4’e de geliyor, böylece yeni bir sistem satın almanıza gerek kalmayacak.

Windows Central kısa süre önce Apple TV uygulamasının Xbox konsollarına da geldiğine dair kanıt buldu, bu yüzden bu cephede de yakında haberler gelirse şaşırmayın. Fakat resmi olarak bir açıklama henüz yok.

Elbette bu tek seçenek olmayacak. Sony, Disney +, Netflix, Spotify, Twitch ve YouTube‘un da çıkış gününden itibaren PS5’te mevcut olacağını sözlerine ekledi. Amazon Prime Video, Hulu, MyCanal ve Peacock konsolun çıkışından bir süre sonra uygulama mağazısında yer alacak.

Sony, PS5’in Uzaktan Kumandasına da ışık tuttu. Alttaki daha önce boş olan dört düğme: Disney +, Netflix, Spotify ve YouTube için kısayol butonlarıymış. En sevdiğiniz uygulama yoksa bu sizi heyecanlandırmaz, ancak oyun kumandası ile videolara göz atmaktan nefret ediyorsanız uzaktan kumandayı çok daha çekici hale getiriyor.

PS5 uzaktan kumandası olan Media Remote’un fiyatı 30$ ve Sony’nin kendi mağazasına ek olarak Amazon, Best Buy ve Gamestop’ta satışa sunulacak, ancak biz bunu yazarken cihazı ön sipariş verirken sorun yaşayabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.