Apple Music, PlayStation 5’e Geliyor Olabilir

Günümüzün en popüler çevrimiçi müzik platformlarından Apple Music, PlayStation 5 desteği kazanıyor.

Temelde bir oyun konsolu olmasına rağmen içinde barındırdığı pek çok uygulama sayesinde aynı zamanda akıllı tv kutusu işlevi de gören PlayStation, Apple Music entegrasyonu kazanıyor. Eurogamer’ın haberine göre bir Reddit kullanıcısı, uygulamanın alt dizininde popüler müzik servisinin PS5‘e yüklenmesini sağlayan bir indirme seçeneği keşfettiğini söyledi.

Fakat kullanıcı, bu seçeneğe tıkladığında “Bu uygulama yalnızca PS4’te kullanılabilir” hatası aldı. Bu, desteklenmeyen bir uygulama olduğunda PlayStation 5’in gösterdiği standart hata mesajı. Spotify dahil olmak üzere PlayStation 5’in medya uygulamalarının çoğu, geriye dönük uyumluluk altında çalışıyor. Yani aslında hepsi temelde PS4 uygulaması.

Apple Music PlayStation 5 Uygulaması Yolda

apple music playstation 5

Apple’ın çevrimiçi müzik servisini PlayStation ile genişletmesi gayet mantıklı. Zira Apple Music, Samsung Smart TV’ler, Google Nest ve Android dahil olmak üzere Apple dışındaki cihazlarda zaten mevcut. Sony kısa süre önce, PS5 sahiplerinin Apple TV+‘a altı ay ücretsiz erişim sağlaması için Apple ile bir ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Şimdi bu işbirliği Apple Music ile daha da büyüyebilir. Öte yandan Apple, 18 Ekim Pazartesi günü yeni MacBook modellerini tanıtacağı bir etkinlik düzenleyecek. Belki de Apple Music PlayStation 5 entegrasyonu burada duyurulabilir.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol