Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple İçin Yeni Pencil Pro ve Magic Keyboard Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

Apple için yeni Pencil Pro ve Magic Keyboard klavyesi tanıtıldı. Aksesuarların özellikleri ve Türkiye fiyatı haberimizde.

Geçtiğimiz saatlerde Apple tarafından düzenlenen yeni etkinlik kapsamında birçok aksesuar tanıtıldı. Yeni aksesuarlar arasında Apple Pencil Pro ve Magic Keyboard klavyesi dikkatleri üzerine çekti. Haptik geri bildirim özelliğine sahip olan kalem pek çok farklı alanda kullanılabiliyor ve kullanıcılara rahat bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Apple Pencil Pro detaylarına bakacak olursak, kalemle beraber notlar alabiliyor, çizimler yapabiliyor ve çeşitli işaretlemeler gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun dışında kalem üzerinde haptik motorların bulunduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar daha gerçekçi bir his elde edebiliyor. Ek olarak kalemle çeşitli hareketler sergileyebiliyorsunuz. Bunlar arasında döndürme ve sıkıştırma gibi temel özellikler bulunuyor.

Apple Pencil Pro Fiyatı ve Özellikleri

Kalemin diğer bir özelliği ise kısa süre içerisinde dokunma algılama sistemi. Bu sistem sayesinde tabletin üzerine kalem gelmeden algılama işlemi gerçekleştiriliyor ve kalemin ucunun nereye geleceği gösteriliyor. Apple Pencil Pro, M4 çipli iPad Pro modelleri ve M2 çipli iPad Air modellerinde kullanılabiliyor. Son olarak kalemin fiyatı Apple mağazasında 5.299 Türk lirasından satışa sunulmuş durumda.

hero z7kty0msgsya large

Öte yandan etkinlik kapsamında yeni iPad modellerinin yanı sıra Magic Keyboard adlı klavye tanıtıldı. Yeni sürüm içerisinde daha önceki kullanıcı geri bildirimleri önemsenmiş ve yeni özellikler eklenmiş durumda. En büyük özelliği ise trackpad’i olarak belirtilebiliriz. Trackpad içerisine yeni bir haptik geri dönüş sağlayan motor eklenmiş durumda ve klavyenin daha büyük bir şekilde sunulduğunu ifade edelim. Ek olarak cam yüzey kullanılarak daha iyi bir deneyim sunulmaya çalışılıyor.

Klavyenin çerçevesine bakacak olursak alüminyum bir materyale geçildiği aktarılıyor. Bu materyal sayesinde hem daha hafif hem de daha dayanıklı hale geliyor. Önceki modellerde kenar kısımlarında soyulmalar ve deformeler yaşanıyordu. Yeni Magic Keyboard özelinde ise bu tür sorunların yaşanmayacağı bildiriliyor.

Apple Magic Keyboard Özellikleri ve Fiyatı

Klavyenin üst satırında 14 adet fonksiyon tuşu yer alıyor. Bu tuşlar ile ses kontrolü yapabiliyor, medya oynatmayı aktif hale getirebiliyor ve ek olarak ekran parlaklığını ayarlayabiliyorsunuz. Sol köşede ise bir adet şarj özellikle USB-C portu bulunuyor.

apple magic keyboard 070524 1

Son olarak klavyenin fiyatına bakacak olursak, 11 inç iPad Pro (M4) için Magic Keyboard 11.999 TL’den, 13 inç iPad Pro (M4) için Magic Keyboard’un ise 13.999 TL’den satışta olduğunu söyleyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.