Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Apple Akıllı Ev Cihazları Üretimine Başladı!

Apple, yeni HomePod ve akıllı ev cihazları üretimini çeşitlendirecek.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın son haberine göre Apple, yeni bir üst seviye HomePod, güncellenmiş bir HomePod mini ve 2023’ün sonunda veya 2024’ün başlarında gün ışığını görebilecek diğer iki ev cihazı geliştirmeye başladı.

Gurman, Apple’ın “laboratuvarlarında en az dört yeni akıllı ev cihazı bulunduğunu ancak hepsinin gün ışığına çıkmayacağını” söyledi. Şu andan itibaren, yeni bir üst düzey HomePod’un gelme olasılığı çok daha yüksek ancak iPhone üreticisinin akıllı ev cihazlarına olan ilgisini arttırdığını görmek güzel. Gazeteci tarafından daha önce bildirildiği üzere, kod adı B620 olan bu yeni HomePod, Watch Series 8‘in aynı S8 işlemcisini kullanacak.

Apple İki Yeni HomePod Modeli Çıkaracak

Apple

Bu sefer yeni olan bilgi ise Gurman’ın, iPhone üreticisinin güncellenmiş bir HomePod mini üzerinde çalıştığını bildirmiş olması. Neyin değişebileceği belirsiz olsa da şirket, önemli bir ses yazılım teknolojisi piyasaya çıktığı için belki de tüm cihazlarını Bluetooth 5.2 desteğiyle güncellemeyi planlıyor olabilir.

Bunun yanı sıra Apple’ın geliştirdiği diğer iki akıllı ev cihazının ise iPad ve hoparlörü birleştiren bir mutfak cihazı; TV, kamera ve HomePod’u birleştiren bir oturma odası cihazı olduğu bildirildi. Bunlardan birinin gelecek yılın sonunda veya 2024’ün başlarında piyasaya sürüleceği de belirtildi. Her iki ürün de kesinlikle Amazon’un Amazon Echo ve Amazon Show gibi seçenekleriyle rekabet edecek.

Şirket, HomePod mini ve Apple TV’yi insanların ev merkezi olarak kullanmaya ittiğinden, bu cihazlar şirketin sadık kullanıcılarının akıllı evleriyle tamamen uyumlu şekilde çalışacak. Peki siz yeni bir HomePod, HomePod mini, bir mutfak cihazı mı yoksa bu oturma odası cihazı mı duyurusunu görmek isterdiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.