Apple 2023 Yılında Katlanabilir iPhone Piyasaya Sürebilir

Bugün teknoloji devi Apple için yeni bir söylenti ortaya çıktı ve şirketin 2023 yılında katlanabilir iPhone'ları piyasaya süreceği bildirildi.

Katlanabilir bir iPhone ile ilgili söylentiler daha önce ortaya çıktı, ancak yenisinin daha fazla güvenilirliği var. Güvenilir analist Ming-Chi Kuo, yatırımcılara, Apple’ın Engadget tarafından görülen belgelere ve MacRumors‘daki bir makaleye göre 2023 yılına kadar 8 inçlik katlanabilir bir iPhone piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Bir “endüstri anketine” dayanan rapor, Apple’ın 2023’te 15-20 milyon adet satmayı planladığını öngörüyor.

Apple Katlanabilir Telefon

Kuo, Mart ayında iPhone’un katlanabilir telefon olasılığını zaten ortaya çıkardığını, ancak son raporunun tedarikçiler hakkında daha fazla ayrıntı içerdiğini söyledi. QHD + esnek OLED’in Samsung Display tarafından sağlanacağını, DDI ekran denetleyicisinin ise Samsung Foundry’den geleceğini öngörüyor. Ayrıca, Apple’ın Samsung’un Y-Octa teknolojisine göre çeşitli avantajları nedeniyle TPK tarafından sağlanan gümüş nanotel dokunmatik teknolojisini kullanacağını belirtiyor.

Rapor oldukça spekülatiftir, bu nedenle bir iPhone Fold veya herhangi bir şey için para biriktirmeye henüz başlamayın. Ming-Chi Kuo, Oppo, Vivo, Xiaomi ve Honor’un 2021’in sonlarında veya 2022’nin başlarında yeni katlanabilir modeller piyasaya sürmesini ve bileşen sıkıntısı düzelirse sevkiyatların 2022 yılına kadar 17 milyona çıkmasını bekliyor.

Böyle bir durumda katlanabilir telefonlar, Kuo’nun dediği gibi “ileri teknoloji modellerin bir sonraki yenilikçi satış noktası” haline gelebilir. Bu durumda, Apple elbette kendi modeliyle hazır olmak isteyecektir. Bununla birlikte, tüketiciler Kuo’nun öngördüğü gibi cihazları almazsa, Apple projeyi devam ettirmeyebilir. Diğer bir deyişle, önümüzdeki iki yıl içinde çok şey olabilir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol