Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

App Store, iMessage ve Diğer Apple Hizmetleri Çöktü!

Pek çok Apple servisi, pazartesi günü öğleden sonra çöktü. Kesintiden etkilenenler arasında iMessage, Apple Haritalar, App Store ve Apple Music gibi hizmetler yer alıyor.

Dünya çapında milyonlarca insan tarafından aktif olarak kullanılan Apple servisleri, dün öğleden sonra yaşanan bir teknik aksaklık nedeniyle erişime kapandı. Apple Sistem Durumu sayfasına göre kesintiden etkilenen hizmetler arasında iMessage, bazı Apple Haritalar hizmetleri, iCloud Mail, iCloud Anahtar Zinciri, App Store, Apple Music, Apple TV Plus ve Podcast’ler yer alıyor.

Downdedector raporları, Apple servislerindeki erişim sorununun Türkiye saati ile 19:00 civarında başladığını gösteriyor. Üç saatten fazla süren kesinti, 22:45 gibi tamamen çözüldü. Şu anda Sistem Durumu sayfasındaki tüm hizmetlerin yanında yeşil ışık yanıyor. Bu da sorunun tamamen çözüldüğünü ve bir süreliğine erişilemeyen uygulamaların yeniden kullanılabilir olduğu anlamına geliyor.

Apple Servislerine 3 Saatten Fazla Erişilemedi

apple servisleri çöktü

Öte yandan yaşanan bu kesinti herkesi eşit şekilde etkilemedi. Örneğin; bazı kullanıcılar Apple Music‘e ulaşamadıklarını bildirirken, bazıları iCloud hizmetlerine ve iMessage’a erişemediklerini aktardı. Ayrıca Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın kurumsal ve perakende sistemlerinin de kapalı olduğunu bildirdi.

Kesintiden App Store çalışanları da etkilendi:

Yukarıdaki fotoğraftan görebileceğiniz üzere bazı App Store çalışanlarının işlemleri kağıt üzerinde yapmak zorunda kaldı. Sistemlerindeki kesintiyi doğrulayan Apple, buna karşın sorunun kaynağına dair herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.