Apex Legends

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7

Kullanıcı

Apex Legends Kullanım Verilerinizi EA İle Paylaşıyor!

Apex Legends oyuncularının kullanım verilerini EA ile paylaşıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

4 Şubat’ta lansmana çıkan Apex Legends günümüzde konsol ve bilgisayar platformunda ücretsiz olarak 25 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanıyor. Yakında mobil platformda da oyuncuların karşısına çıkacak olan yapım, bugün ilginç bir detay ile gündeme geldi. Apex Legends oyuncuların kullanım verilerini Electronic Arts ile paylaşıyormuş.

blank

Bilindiği üzere günümüzde birçok oyun ve uygulama kullanıcıların verilerini belirli şirketler ile paylaşıyor. Tüm dünyada kullanıcı haklarına aykırı olan bu durum yıllardır Facebook tarafından da yapılıyor. Facebook kullanıcıların verilerini ve bilgilerini FBI ve CIA ile paylaşıyor. Bu konuda açılmış devaların bir kısmı hala devam ediyor.

25 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan Apex Legends, oyuncuların verilerini EA ile paylaşıyormuş. Altchar’ın yapmış olduğu habere göre Apex Legends oyuncuların kişisel kullanım verilerini EA ile paylaşıyormuş. Oyun içerisinde bir seçenek halinde oyunculara sunulan bu özellik varsayılan olarak etkin bir durumda yer alıyormuş. Yani dileyen oyuncular varsayılan ayarlardan bu seçeneği kaldırarak kullanım verilerini EA ile paylaşmak zorunda değillermiş.

Şirketler vasıtasıyla oyuncuların verilerine ulaşmak oldukça zor olurken, EA ve Respawn Entertainment oyun içerisinde yer alan özellik ile kolayca oyuncuların verilerine ulaşabiliyorlar.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol