Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Another Crab’s Treasure: Yengeç Temalı Souls-Like!

Nintendo'nun Indie World etkinliği sırasında ortaya çıkan Another Crab's Treasure, Dark Souls tarzı dövüşte gözü pek bir keşiş yengecin düşmanlarıyla karşı karşıya gelmesini sergiledi.

Nintendo Indie World canlı yayını, 2022 ve 2023’te Nintendo Switch‘e gelecek bir düzine yeni bağımsız oyunu sergiledi. Another Crab’s Treasure isimli “yengeç temalı Soulslike” olarak tanımlanan bir oyun da duyuruldu. Oyun, kirli, bozuk bir okyanus ortamında bir dizi düşmanla yüzleşmesi gereken ve 2023’te piyasaya sürülmesi planlanan evsiz bir münzevi yengecin hayatını konu alacak.

2021’de Netflix’in Squid Game’in ardından popülerlik bulan battle royale Crab Game’den farklı olarak Another Crab’s Treasure‘da gerçek bir yengeç olacak. Oyuncular, yeniden ele geçirilen kabuğunu geri almak için denizin altında hazine aramaya zorlanan bir keşiş yengecini kontrol edecek. Oyuncular, kutular, şişe kapakları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli çöp parçalarından yapılmış elliden fazla farklı mermiyi kuşanabilecek.

Another Crab’s Treasure Neler Sunacak?

Another Crab's Treasure
Oyun, Nintendo Switch’e özel olacak.

Another Crab’s Treasure; yüksek zorluğu, çevresel hikaye anlatımı, savaşa odaklanması ve çok sayıda boss savaşı ile bilinen bir tür aksiyon-macera oyunu olan “Soulslike” bir oyun olacak. Terim, FromSoftware tarafından yayınlanan popüler Souls serisine benzer ve ondan ilham alan oyunları tanımlamanın bir yolu olarak ortaya çıktı. Soulslike, FromSoftware’in en son oyunu olan Elden Ring ile iyice popülerlik kazandı.

Geliştirici Aggro Crab Games, Washington merkezli bir bağımsız stüdyo. Another Crab’s Treasure, stüdyonun ikinci projesi. Daha önce, şirketin genel merkezine musallat olan canavarları yenmek zorunda kalan distopik bir başlangıç şirketindeki stajyerin oynadığı üçüncü şahıs “rogue-lite” oyunu Going Under’ı yayınlamıştı. Oyun ücretsizdi ve fazlasıyla olumlu eleştiriler almıştı.

Başka bir Yengeç Hazinesi olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz ilginç oyun, 2023’te Nintendo Switch için çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.