Android 12L, 2022’nin İlk Yarısında Çıkış Yapacak

Katlanabilir telefonlar için özel olarak tasarlanan Android 12L'nin çıkış tarihi hakkında daha fazla detay ortaya çıktı.

Google, büyük ekranlı cihazlar için optimizasyonlar ve yeni özellikler vaat eden Android 12L‘yi ilk olarak ekim ayında duyurdu. İlk Geliştirici Önizleme yapısı, sistemin alanları için yeni bir iki sütunlu düzen, büyük ekranlı cihazlar için bir görev çubuğu ve çok daha fazlasını zaten içeriyordu.

Google, Android 12L için tam bir çıkış tarihi konusunda net değil ancak şimdi güncellemeyi cihazınızda ne zaman bekleyebileceğiniz konusunda daha fazla ayrıntıya sahibiz.

Android 12L

Android 12L Ne Zaman Çıkacak?

Google, Pixel cihazları için bu yılın aralık ayında bir beta sürümünün geleceğini ve ardından şubat ayından sonra bir son sürümün geleceğini zaten doğruladı. Esper‘e göre, Android 12L Beta 2, kesinleştirilmiş sistem davranışları ve API’lerle aralık ayında gelecek.

İkinci beta aynı zamanda kendisini API Seviye 32 olarak tanımlayan ilk sürüm olacak. Üçüncü ve son işletim sistemi beta sürümünün 2022’nin şubat ayında yayınlanması bekleniyor ve son sürüm “2022’nin ilk çeyreğinin sonundan önce” gelecek.

Beta sürümleri için belirli tarihler yeni ancak Google’ın kendi Pixel telefonları dışındaki kaç cihazın katılabileceği hala belirsiz. Lenovo, beta sürümünün P12 Pro tabletinde kullanılabileceğini onayladı ve Galaxy Z Fold 3 bir noktada kesinlikle bu işletim sistemini alacak olsa da, Samsung beta sürümlerinin olup olmayacağını açıklamadı.

Beta listesine daha fazla cihazın eklenmesini umuyoruz, çünkü güncellemeyi özellikle tabletler ve katlanabilirler için birden fazla tablette ve en az bir katlanabilir tablette test etmek harika olurdu.

Android 12L’deki her şeyi öğrenmek istiyorsanız, yeni işletim sisteminin değişiklikleri ve özellikleri içeriğimize göz atın. Ayrıca detaylı bir şekilde Android 12 incelemesi yaptığımız içeriğimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol