Android 12.1 Sürümü Hakkında İlk Bilgiler Çıktı

Google’ın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android 12.1 sürümü ile ilgili ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Teknoloji devi Google Android 12.1 sürümü hakkında ilk bilgileri paylaşmaya başladı. Android 12.1 sürümü özellikle katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için dikkat çekici özelliklere sahip olacak.

Google Andorid 12 sürümü üzerinde bir süredir çalışıyordu. Çok yakında çıkacak olan Android 12 sürümünün yanında Google 12.1 sürümü için de çalışmalarını sürdürüyor. Android 12 sürümünün Android 12 ile Android 13 arasındaki tek güncelleme olması bekleniyor.

Android 12.1 Sürümü Neler Sunacak?

Android 12.1 sürümünün gelmesinin en büyük nedeni, son zamanlarda sayısı artan katlanabilir ekranlı telefonlar. Google ise bu sürümü özel olarak katlanabilir ekranlı modeller için geliştiriyor. Android 12.1 sürümü esasında Google’ın bu yılın sonunda duyurması beklenen Google Pixel Fold modeli için de geliştiriliyor.

Android 12.1 Sürümü

Pixel Fold modelinin 2022 yılında da çıkma ihtimali bulunuyor. Google bu özellikleri Pixel Fold için geliştiriyor olsa da diğer üreticilere de sunacak.

Yeni sürüm ile birlikte Google katlanabilir ekranlı modellere masaüstü benzeri bir deneyim sunmak istiyor. Bu bağlamda modellere çoklu pencere desteğinin daha kolay sunulması planlanıyor. Android 12 ile yakalanan tasarım dilinin sürdüğü Android 12.1’de kilit ekranı da katlanabilir telefonlara özel olarak değiştiriliyor.

android 121 surumu hakkinda ilk bilgiler cikti 3

Android 12 İşletim Sistemi Önemli Özelliklerle Gelecek

Google Android 12 ile ilgili yaptığı açıklamada Pixel modellerine özel olarak sunduğu bazı özelliklerin diğer akıllı telefon modellerine de geleceğini açıklamıştı. Yeni özellikler arasında en çok dikkat eden özellik ise Google Fotoğraflar için kilitlenebilir dosyalar özelliği. Kullanıcılar bu özellikle birlikte içeriklerini parola ile koruma altına alabiliyor. Android 12’nin ilerleyen günlerde yayınlanması bekleniyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol