AMD RZ600 Serisi Wi-Fi 6E İşlemcisi Tanıtıldı

MediaTek ve AMD işbirliği ile düzenlenen lansmanda yeni Wi-Fi 6E işlemcisi tanıtıldı.

AMD RZ600 Serisi Wi-Fi 6E işlemcileri olarak adlandırılan en yeni Wi-Fi çözümünü ortaya çıkarmak için MediaTek ile ortaklık kurdu. İçinde MediaTek Filogic 330P yonga seti bulunur ve 2022’den itibaren yeni nesil AMD Ryzen serisi dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara güç sağlamak için tasarlanmıştır.

Filogic 330P işlemci, Bluetooth 5.2 (BT/BLE) ile birlikte 2×2 Wi-Fi 6 (2.4/5GHz) ve 6E (6GHz bandı 7.125GHz’e kadar) desteği sağlar. 2.4Gbps‘ye kadar hızları ve 160MHz kanal bant genişliğinde yeni 6GHz spektrumunu destekler.

Ayrıca MediaTek’in güç tüketimini optimize eden ve dizüstü bilgisayarlar için ideal hale getiren güç amplifikatörü (PA) ve düşük gürültülü amplifikatör (LNA) teknolojisine sahiptir.

AMD RX600 Serisi Bilgisayarlara Güç Sağlayacak

Daha önce de belirtildiği gibi, bu yeni RZ600 Serisi Wi-Fi 6E işlemcileri, 2022’de yakında çıkacak olan Ryzen tabanlı PC’lere ve dizüstü bilgisayarlara güç sağlayacak.

AMD

Lansman hakkında yorum yapan MediaTek’in Akıllı Bağlantı Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Alan Hsu şunları söyledi:

Yeni nesil AMD dizüstü bilgisayarlara güç sağlayan bu yüksek verim ve ultra düşük güçlü yonga seti ile tüketiciler oyun oynarken, yayın yaparken ve görüntülü sohbet ederken kesintisiz bağlantının ve daha uzun pil ömrünün keyfini çıkarabilirler. MediaTek, akıllı TV’ler, yönlendiriciler ve sesli asistanlar dahil olmak üzere bir dizi farklı segmentte halihazırda Wi-Fi lideridir. Yeni Filogic 330P yonga seti, biz PC pazarındaki ayak izimizi genişletmeye devam ederken bağlantı portföyümüzü daha da genişletiyor.

AMD Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Müşteri İş Birimi Genel Müdürü Saeid Moshkelani şunları söyledi:

Hızlı ve güvenilir kablosuz bağlantıya sahip olmak, özellikle artan görüntülü arama, akış ve oyun nedeniyle tüketicilerin hız, bant genişliği ve performans talepleri arttıkça çok önemlidir. Güçlü AMD Ryzen işlemcileri MediaTek’in lider gelişmiş bağlantı teknolojileri ile birleştirmenin her yönden inanılmaz bir bilgi işlem deneyimi sunacağına inanıyoruz.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol