AMD Raphael Ryzen İşlemciler 2022 Yılında Piyasaya Sürülebilir

AMD'nin yeni nesil işlemcisi olan Raphael Ryzen Zen 4 işlemcilerinin çıkış tarihi 2022'nin dördüncü çeyreği olarak bildirildi.

AMD’nin Zen 4 çekirdek mimarisini içerecek olan Raphael kod adlı yeni nesil Ryzen Masaüstü CPU’larının 2022’nin 4. çeyreğinde piyasaya sürüleceğine dair söylentileri var. Söylenti, yeni nesil AMD Ryzen CPU serisinin olası açılış ve lansman tarihlerini ima eden Twitter kullanıcısı Sepeuwmjh’den (Videocardz aracılığıyla) geliyor.

AMD Raphael Ryzen

Kullanıcı, AMD CPU’ları ve GPU’ları hakkında aktif olarak bilgi yayınlıyor ve hatta herkesten önce Strix Point APU’ları hakkında rapor veriyor. Şimdi, kullanıcı AMD’nin Ryzen masaüstü işlemci serisinin 2022’nin sonlarında Zen 4 mimari güncellemesini alacağını bildiriyor. Söylentilere göre, AMD’nin Raphael serisini 2022’nin 3. çeyreği civarında Zen 4 Ryzen Masaüstü CPU’larını tanıtması bekleniyor ve Zen 3 tabanlı Ryzen 5000 Masaüstü CPU’ların piyasaya sürülmesinden en geç 2022’nin 4. çeyreğinden veya iki yıl sonra sert bir lansman bekleniyor.

Son zamanlarda AMD’nin ara AM4 yenilemesini iptal etmiş olabileceğine dair söylentiler var, ancak bu tarihler doğruysa durum böyle olmayabilir. Neredeyse her yıl bir Ryzen güncellemesi alıyoruz, bazıları büyük, bazıları küçük. AMD Zen 1, Zen 2, Zen 3 tabanlı Ryzen Masaüstü CPU’lar ana performans artışlarını sunarken, Zen + ve Zen 3 yenilemesi öncekilere göre hafif artış ve optimizasyonlar sundu.

AMD Raphael Ryzen Zen 4 İşlemciler Hakkında Bilinenler

Yeni nesil Zen 4 tabanlı Ryzen Masaüstü CPU’ların kod adı Raphael olacak ve kod adı Vermeer olan Zen 3 tabanlı Ryzen 5000 Masaüstü CPU’ların yerini alacak. Şu anda sahip olduğumuz bilgilere göre, Raphael CPU’lar 5nm Zen 4 çekirdek mimarisine dayalı olacak ve bir yonga tasarımında 6nm I / O kalıplarına sahip olacak. AMD, yeni nesil ana masaüstü CPU’larının çekirdek sayılarını artırmayı ima etti, bu nedenle mevcut maksimum 16 çekirdek ve 32 iş parçacığından hafif bir artış bekleyebiliriz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol