Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

AMD Navi ve Ryzen 2 Bu Yıl Çıkıyor

Yeni AMD donanımları üçüncü çeyrekte geliyor.

AMD’nin kazançlar sonrası konferans çağrısı sırasında, şirketin üst düzey yöneticilerinden Lisa Su bir dizi açıklama yaptı ve yeni donanım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Buna göre AMD’nin ilk 7nm teknolojili NAVI ekran kartları ve aynı zamanda uzun süredir beklenen Ryzen 2 işlemciler resmi olarak 2019 yılının üçünüc çeyreğinde satışa sunulacak.

amd navi ve ryzen 2 bu yil cikiyor 1

Lisa Su’ya göre AMD Navi ekran kartlarının fiyatlandırma pozisyonu mevcut Radeon 7 serisi ekran kartlarının daha altında olacak ve üstelik pek çok yeni, gelişmiş özellik sunacak. Açıkçası AMD Navi’nin fiyatlarının daha uygun tutulması halinde Nvidia ile rekabetin kızışacağını düşünüyoruz. Çünkü son dönem Nvidia’nın RTX hamlesine karşılık AMD’nin cevabı pek güçlü olmamıştı. AMD’nin ekran kartları hem fiyat olarak Nvidia RTX ile aynı düzeydeydi, hem de daha az özellik sunuyordu.

Maalesef Lisa Su erken performans verileri hakkında bilgi vermekten kaçındı. Aynı zamanda Navi ekran kartlarının ray tracing – ışın izleme özelliği olup olmayacağıyla alakalı soruları da cevaplamadı. Buna rağmen Navi’nin ray tracing içereceğine büyük ölçüde eminiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.