Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amazon Prime’a Reklamlı Abonelik Geliyor

Amazon, Prime Video platformuna reklamlı abonelik getirmeyi planlıyor. Şu anda bu katmanın geleceği kesin değil ancak şirket, konuyla ilgili araştırma yapıyor.

Amazon’un Prime Video platformuna reklam destekli bir katman sunmayı planladığı bildirildi. Wall Street Journal’a göre reklamlı abonelik kararı, şirkette birkaç haftadır tartışılıyor ancak bir sonuç yok. Bilindiği üzere Netflix ve Disney Plus gibi hizmetler, normale göre daha düşük bir ücrete sahip olan reklamlı abonelikler getirdi. ABD’de Hulu, Max ve Peacock gibi platformlar zaten reklamlı katmana sahipti.

Amazon Prime’ın bu aboneliği tartışmasının sebebi ise reklam verenlerin Amazon’da yer almak istemesiymiş. Wall Street Journal, reklam verenlerin büyük ölçüde reklamsız kalan, genellikle daha fazla ses getiren içeriklere sahip birinci sınıf filmlere ve programlara daha fazla erişmek istediğini belirtti. Amazon, platforma daha fazla reklam destekli yazılım getirmek için geçmişte birkaç hamle yapmıştı.

Amazon Prime Türkiye’de 39 TL

Amazon Prime

Amazon Prime Video’nun bazı dizilerinde ve spor programlarında ürün yerleştirmeye dayalı reklamlar var. Ayrıca platformun Prime Video Kanalları aracılığıyla reklam destekli abonelikleri dahil etmek için Warner Bros, Discovery ve Paramount ile görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor. Kullanıcılar şu anda Paramount+ ve Max’in reklamsız sürümlerini içeren bir dizi akış hizmetine abone olmak için Amazon’un kanal özelliğini kullanabilir.

Amazon Prime şu anda ücretsiz kargo, hızlı teslimat, Prime Video ve Prime Müzik de dahil olmak üzere tüm hizmetlerini 39 TL’ye sunuyor. Buna karşılık Netflix’in aboneliği 64 TL. Şirketin reklam destekli katmanı ise ayda 6,90 dolar ancak bu hizmet henüz ülkemize gelmedi. Amazon’un bu reklam destekli planı ne zaman sunmayı planladığı veya fiyatlandırmanın nasıl olacağı belli değil ancak 39 TL’den ucuz olacağı kesin.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.