Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amazon Prime Üyelik İptali Nasıl Yapılır? Hızlı ve Kolay Çözüm!

Bu yazımızda, Amazon Prime üyeliğinizi hızlı ve kolay yoldan nasıl iptal edebileceğinizi anlatıyoruz. Rehberimizdeki adımları izleyerek aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde duyurulan fiyat artışının ardından Amazon Prime üyelik iptali nasıl yapılır sorusu merak edilmeye başlandı. Ülkemize adım attığı 2020 yılından bu yana sabit tuttuğu 7,90 liralık aylık ücretini güncelleme kararı alan abonelik servisi, artık 39 liradan alıcı bulacak. Yeni fiyat, mevcut üyeler için 25 Mayıs’tan sonraki ilk fatura döneminden itibaren geçerli olacak. Yüzde 400 oranındaki bu devasa artış pek çok Prime üyesini üzse de, aslında güncellenen fiyat bile benzeri hizmetlere kıyasla çok düşük kalıyor.

Nitekim artış oranını bu denli büyüten asıl faktör, Amazon Prime fiyatının en başta çok ucuz olması oldu. Yıllar içinde artan dolar kuru ve enflasyona rağmen üyelik ücretine dokunmayan platform, daha fazla dayanamadı ve Türkiye’deki ilk zammını açıkladı. Yalnızca Prime Video açısından değerlendirdiğimizde bile Netflix, Disney Plus ve BluTV gibi popüler streaming platformlarındaki en düşük ücretin 65 TL ila 70 TL arasında olduğunu belirtmekte fayda var.

Amazon Prime Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Amazon Prime üyelik ücreti zammı sonrasında aboneliklerini sonlandırmak isteyen kullanıcılar olacaktır. Fakat bu işlemi yaptığınızda yalnızca Prime Video’dan değil, hızlı ve bedava kargo, özel kampanyalar, Prime Gaming ve diğer fırsatlardan da vazgeçmiş olacağınızı hatırlatalım. Eğer aboneliğinizi iptal etmekte ve platformdan çıkmakta kararlıysanız, Prime üyeliğinizi nasıl iptal edeceğinize ilişkin talimatlara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Masaüstü bilgisayarda Amazon Prime üyelik iptali:

 1. Web tarayıcınızda Amazon.com.tr adresine gidin.
 2. Pencerenin sağ üst kısmındaki Hesaplar ve Listeler menüsünün üzerine gelin, ardından Prime Üyeliğim seçeneğine tıklayın.
 3. Ekranın sağ üst kısmındaki Üyeliği Yönet bölümünün üzerine basın ve ardından Üyeliği Sonlandır düğmesine dokunun.
 4. Prime aboneliğinizi iptal etmeye devam etmek için ekrandaki talimatları izleyin.
Amazon Prime Üyelik iptali

Telefonda Amazon Prime üyelik iptali:

 1. Mobil cihazınızda Amazon uygulamasını açın.
 2. Ekranın alt kısmında, bir insan silueti gibi görünen Profil düğmesine dokunun.
 3. Hesabım‘a gidin ve Hesap Ayarları bölümünden Prime Üyeliğinizi Yönetin seçeneğine tıklayın.
 4. Üyeliği Yönet açılır menüsüne basın ve Yönet-Üyelik kısmından Ayarları Güncelle düğmesine basın.
 5. Üyelik ve ayrıcalıkları sonlandır butonuna tıklayın.
 6. Prime aboneliğinizi iptal etmeye devam etmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Amazon Prime Üyelik Ücreti Ne Kadar?

İçinde çok sayıda dizi ve filmin yer aldığı Prime Video dahil hızlı ve ücretsiz kargo, bedava oyunlar ve özel fırsatların yer aldığı Amazon Prime üyelik ücreti, aylık 39 TL fiyat etiketine sahip. Bu ücret, platformun Türkiye’ye geldiği ilk tarih olan 2020’den bu yana 7,90 liraydı, ancak 25 Nisan 2023 itibarıyla yüzde 400 oranında zamlandı.

Amazon Prime üyelik iptali hakkında bilmeniz gereken her şey bu kadar. Rehberimizin size yardımcı olmasını umuyoruz. Daha fazlası için en iyi dijital yayın platformları konulu karşılaştırmalı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.