Amazon, Mass Effect Dizisi Yapmak İstiyor

Dijital yayın pazarının en önemli aktörlerinden Amazon, sevilen bilim kurgu oyunu Mass Effect'in dizisini çekmek istiyor.

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Prime Video aracılığıyla çok sayıda başarılı yapıma imza atan Amazon, son derece iddialı bir projeyi gündemine aldı. Deadline’ın haberine göre şirket, Mass Effect dizisi çekmek istiyor. İlk olarak 2010 yılında, sevilen bilim kurgu oyunu Mass Effect’in beyaz perdeye uyarlanacağı duyurulmuştu. Fakat aradan geçen 11 senede herhangi bir film görmedik.

Bu yılın başlarında geliştirici BioWare’dan Mac Walters, Legendary Pictures’ın sonunda projeden uzaklaştığını açıklamıştı. Walters ayrıca “90 ila 120 dakika arasında hangi hikayeyi anlatacağız” diyerek, ikonik bilim kurgu evreninin tek bir filme sığamayacak kadar büyük olduğunu vurgulamıştı.

İkonik Bilim Kurgu Oyunu Mass Effect Dizi Olabilir

mass effect dizisi

Şimdi ise Amazon tarafından hayata geçirilmek istenen bir Mass Effect dizisi olduğunu öğrendik. Deadline, projeyi son yılların en iddialı işlerinden biri olarak tanımlarken, Amazon’un Electronic Arts’ın en çok satan bilim kurgu video oyunu serisine dayanan bir dizi geliştirmek için anlaşmaya çok yakın olduğunu aktardı.

Amazon’un yeni fantastik dizisi Zaman Çarkı hakkında verdiği bir röportajda konuşan Amazon Studios Başkanı Jennifer Salke, “Her türden fantezi türüne yatırım yapmaya devam ettiğimizi göreceksiniz. Stüdyoda yaratıcı ortaklarımızla yorulmadan çalışan tür odaklı bir ekibimiz var ve bizden daha fazlasını bekleyebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

amazon mass effect dizi

Şirketin bilim kurgu dizisi The Expanse‘in, altıncı ve son sezonunu yakında yayınlanacak. Amazon belki de onun boşluğunu Mass Effect dizisi ile doldurabilir. Böylece ikonik evrendeki hikayeler tek bir film sığdırılmaktansa, birden fazla sezona sahip bir dizi aracılığıyla aktarılabilir.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol