Amazon Kendi Marketlerini Açabilir

Amazon yeni yatırımlar peşinde.

Gelecekte haftalık alışverişinizi fiziksel Amazon mağazalarından yapmak nasıl hissettirirdi? Teknoloji devi şirket şimdiden ABD’de Whole Foods markasını satın aldı ve belki de çok yakında kendi market – bakkallarını açacak. Peki detaylar nedir?

Haber konuya yakın kaynaklardan gelirken, bu kişiler Wall Street Journal’a konuştular ve iddialar oldukça güçlü. Yeni mağazalar muhtemelen Whole Foods’tan farklı olarak çok daha geniş yelpazede ürünü düşük fiyatlarla sunacak ve bunların arasında tipik market ürünlerinin yanı sıra sağlık ve güzellik ürünleri de bulunacak.

WSJ tarafından yapılan habere göre ilk Amazon marketi bu yıl içinde ABD’nin Los Angeles şehrinde açılabilir. Sonrasında San Francisco, Seattle, Chicago, Washington DC ve Philadelphia şehirlerinde de benzer mağazaların açılacağı söyleniyor.

WSJ raporlarına göre bu marketler ABD’deki standart marketlerin yarısı boyutunda olacak ve Amazon ağını genişletmek için başka zincir marketleri de bünyesine katabilir.

Amazon marketleri ilk aşamada sadece ABD’de açılacak fakat ilerleyen dönemlerde diğer ülkelere de genişleme ihtimali var. Kaldı ki firma zaten bir süredir deneysel otomasyon sistemi Amazon Go’nun denemesini yapıyordu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol