Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

250 Milyon Dolara Mal Olan Yeni Amazon Dizisi Fiyasko Çıktı

Amazon'un, yapımına 250 milyon dolar harcadığı casus gerilim dizisi Citadel, Prime Video'daki izlenme rakamlarıyla büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Richard Madden ve Priyanka Chopra Jones’un başrolünde yer aldığı Prime Video dizisi Citadel, nisan ayında izleyicilerle buluşmuştu. Madden ve Jones’u iki yetenekli ajan olarak izlediğimiz casus gerilim türündeki yapım, omuzlarına yüklenen beklentiyi pek de karşılayamamış gibi görünüyor. Nielsen’in ölçümlerine göre Citadel, ilk sezonun yayınlandığından bu yana herhangi bir hafta içinde ABD’de en çok izlenen 10 streaming içeriğinden biri olmayı başaramadı.

Bu durumu daha da dramatik hale getiren faktör ise dizinin yapım maliyeti oldu. Citadel’in Amazon’a 250 milyon dolara mal olduğu ve tüm zamanların en bütçeli televizyon dizilerinden biri olduğu bildirildi. İlk sırada, 465 milyon dolarlık maliyetle bir diğer Prime Video dizisi olan The Lord of the Rings: The Rings of Power bulunuyor ki onun da beklentilerin altında kaldığını söylemek mümkün.

Citadel, İzlenme Sayılarıyla Hayal Kırıklığı Yarattı

prime video dizisi Citadel

Citadel’in bütçesinin, yeniden çekimler ve COVID-19 önlemleri dahil olmak üzere bir dizi faktör nedeniyle 200 milyon doları geçtiği bildirildi. Ayrıca yapımcı koltuğundaki Russo Kardeşler‘in liderliğindeki ekibin dizi kurgusunu neredeyse sil baştan yaptığı ve bunun da ekstra 80 milyon dolara mal olduğu aktarıldı. Yüksek maliyetler ve düşük izlenmeye rağmen Joe Russo’nun yönettiği ikinci bir sezon üzerinde çalışılıyor.

Diziye dair açıklamalarda bulunan Amazon Studios başkanı Jennifer Salke, “Citadel gerçekten küresel bir fenomen oldu. Hedefimiz her zaman, Prime Video’nun uluslararası kitlesini büyütecek orijinal IP’ye dayanan yeni bir franchise yaratmaktı. Bu dizi, Prime Video’ya çok sayıda yeni uluslararası müşteri çekti” ifadelerini kullanmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.