Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amazon Blade Runner Dizisi Yapıyor!

Variety, Amazon'un resmi olarak bir "Blade Runner" devam serisi sipariş ettiğini öğrendi.

Blade Runner 2099 başlıklı canlı aksiyon projesi ilk olarak Şubat ayında yayıncıda geliştirilmekte olduğu duyurulmuştu, Ridley Scott ise dizinin yapım aşamasında olduğunu ilk kez Kasım 2021’de açıklamıştı.

Senaryo detayları gizli tutuldu ancak Blade Runner dizisinin başlığı, gösterinin orijinal “Blade Runner”ın 2017 devamı olan “Blade Runner 2049”daki olaylardan elli yıl sonra geçeceğinin açık bir göstergesi oldu. Silka Luisa, baş yapımcı ve yürütücü yapımcı olarak hizmet verirken, Ridley Scott da Scott Free Productions çatısı altında baş yapımcı olarak görev yapacak.

Blade Runner 2099 Dizisi Geliyor

Blade Runner 2099

Blade Runner 2049’un ortak yazarı Michael Green ayrıca Alcon Entertainment kurucu ortakları Andrew Kosove ve Broderick Johnson, Alcon’un televizyon başkanı Ben Roberts, David W. Zucker ve Scott Free, Cynthia Yorkin’den Clayton Krueger ile birlikte yürütücü yapımcılık yapacak.

Amazon Studios’un küresel televizyon başkanı Vernon Sanders, “Ridley Scott tarafından yönetilen orijinal Blade Runner, tüm zamanların en büyük ve en etkili bilim kurgu filmlerinden biri olarak kabul ediliyor ve Blade Runner 2099’u global Prime Video müşterilerimize sunmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı ve önceki filmlerin ruhunu koruyacaklarını belirtti.

Orijinal “Blade Runner” filmi 1982’de gösterime girdi. Harrison Ford, diğerleri arasında Rutger Hauer, Sean Young ve Edward James Olmos ile birlikte rol aldı. Film, ilk çıkışında bir gişe başarısı değildi ancak güçlü eleştiriler aldı ve kült statüsüne ulaştı. Blade Runner 2049 da orijinali gibi, devam filmi de eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı.

Blade Runner 2099, Amazon’un son yıllarda üzerinde çalıştığı en yeni büyük ölçekli dizisi olacak. Şuan için Amazon’un en büyük ölçekli yapımı ise Güç Yüzükleri ancak gelen yorumlar karışık.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.