Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amazon Mutlu: Güç Yüzükleri İzlenme Rekoru Kırdı

Dev yayın hizmeti ayrıca inceleme bombardımanını azaltmak için yeni bir taktik de başlattı.

Amazon bir basın açıklamasında, Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri‘nin iki bölümlük galasının 24 saat içinde dünya çapında 25 milyon izleyiciyi kendine çekerek Prime Video tarihindeki en büyük çıkış olduğunu söyledi.

Amazon Studios başkanı Jennifer Salke, “Tolkien’in tüm zamanların en popülerleri arasında yer alan ve birçok kişinin fantezi türünün gerçek kaynağı olarak kabul ettiği hikayelerinin bizi bu gururlu ana götürmesi bir şekilde uygun.” açıklamasında bulundu.

Güç Yüzükleri İncelemelerine Kısıtlama

Güç Yüzükleri

İlk sezon için bildirilen 465 milyon dolarlık bütçe ve HBO’nun rakibi House of Dragons serisinin yoğun rekabeti ile serinin rakibi de sağlamdı. Güç Yüzükleri’nin rakibi ayrıca kısa süre önce doğrudan HBO ve yayın hizmeti HBO Max platformlarında 9.986 milyon izleyiciyle HBO tarihindeki en yüksek izlenme ile derecelendirmelere girdi.

Variety‘nin bildirdiğine göre Amazon, trolleri filtrelemek için Güç Yüzükleri incelemelerini 72 saat geciktirmek gibi alışılmadık bir adım attı. Rotten Tomatoes gibi sitelerde, kullanıcılardan yüzde 37, eleştirmenlerden yüzde 84 puan aldığı için dizi “inceleme bombardımanına” maruz kaldı. Dizi, siyahi aktörleri elfler, cüceler ve diğer karakterler olarak seçme kararı yüzünden trollerle karşı karşıya kaldı.

Stüdyo, her incelemenin meşru olup olmadığını veya bir bot ve trol tarafından oluşturulup oluşturulmadığını belirlemek için her incelemeyi değerlendirmeyi planladığını açıkladı. Amazon, uygulamayı ilk kez 12 Ağustos’ta kendi beyzbol dizisi A League of Their’in ilk çıkışını yaptığında tanıttı. Bu strateji o yapım için işe yaramış ve trolleri engellemişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.