Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Alan Wake Nintendo Switch’e Geliyor

Korku oyunları arasında baş yapıt olarak bilinen ve 12 yıldır piyasada olan Alan Wake, Nintendo Switch'e geliyor. Yalnızca dijital bir versiyon olarak yayınlanacak oyunun, Nintendo Switch'e ne zaman geleceği henüz açıklanmadı.

Alan Wake’in çıkış tarihinin 12. yıl dönümü yaklaşırken, Remedy Entertainment tarafından bir video yayınlandı. Yaratıcı yönetmen Sam Lake, Alan Wake Remastered‘ın Nintendo Switch’e geleceğini duyurdu. Videonun ilk dakikasında, oyunun baş karakterinin modeli olan İlkka Villi‘nin konsol oyunu için gerçekleştirdiği çalışmalardan birkaçı yer alıyor.

Geliştirici, oyunun lansmanının yıl dönümüne daha yakın zamanda bir çıkış tarihi açıklayacağını söyledi. Ayrıca Remedy Entertainment bir basın açıklamasında, oyunun yalnızca dijital sürüm olarak çıkacağını ve yerel donanım üzerinde çalışacağını açıkladı. Yönetmen Lake bu haberlere ek olarak, gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanan ikinci oyunun geliştirme aşamasının da oldukça başarılı gittiğini söyledi.

Alan Wake Sanat Konsepti Fotoğrafları Paylaşıldı

Alan Wake

Geliştirici, bu yaz oyundan yeni bir görüntü yayınlamayacağını da bildirdi. Videoda, gösterişli bir fragman oluşturmanın çok fazla çaba gerektiğini söyleyen yönetmen, fragman için birkaç aylık bir çalışma gerektiğini belirtti. Remedy’nin, en iyi korku oyununu yaptığından emin olmak isteyen yapımcı birkaç sanat konsept resmi paylaşmayı ihmal etmedi.

Daha önce PS4/PS5 ve Xbox One/Xbox Series X|S’de yayınlanan korku oyunu ilk olarak 2010 yılında yayınlandı. Hikaye anlatımıyla oldukça ses getiren oyun, birçok oyuncudan beğeni topladı. Bir yazarın başından geçen paranormal olayları ele alan ve gerilim dolu sahnelerle oyunculara etkileyici anlar yaşatan bu baş yapıt, ikinci oyun duyurusuyla hayranlarını oldukça sevindirdi. Alan Wake’i deneyimlemeyen varsa, ikinci oyun gelmeden bu maceraya bir göz atmasını tavsiye ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.