Alan Wake 2’nin Yönetmeni Oyun Hakkında İddialı Konuştu

Remedy Entertaiment, kendi teknolojisi olan Northlight Engine'de Alan Wake 2'yi geliştirmeye başladı. Oyun, Fin geliştiricinin portföyündeki en güzel oyun olacak.

Oyuncular yıllardır Alan Wake 2 ismini duymayı bekliyordu. Oyun nihayet The Game Awards 2021’de duyuruldu. Remedy Entertainment’ın yaratıcı direktörü Sam Lake, IGN‘ye verdiği bir röportajda, yaklaşan oyunun görsel kalite açısından stüdyo için yeni ölçütler belirleyeceğini belirtti. Oyun, Control’ün de geliştirildiği stüdyonun tescilli Northlight motorunda geliştirilecek.

Lake, geliştiricilerin neden Unreal Engine 5‘i kullanmamaya karar verdiğine ilişkin bir soruya yanıt olarak, bu oyun söz konusu olduğunda atmosferin önemli olduğunu ve Northlight hakkında zaten sahip olunan mükemmel bilgi birikiminin geliştiricilerin en önemli unsurlara odaklanmasını sağlayacağını belirtti. Önceki oyunlarında harika sonuçlar veren fotogerçekçi karakter tasarımı ve karmaşık fizik sentezi bir adım öteye taşınacak.

Alan Wake 2 İlk Oyundan Daha Karanlık Olacak

Alan Wake 2

Lake, oyun hakkında çok fazla ayrıntı vermek istemedi. Tek bildiğimiz, oyunun ilk bölüme göre çok daha karanlık olacağı ve M (Yetişkin) olarak derecelendirileceği; Cinsel sahneler, şiddet ve küfür oyunda yer alacak. Ayrıca oyunun birinci şahıs bakış açısı mı yoksa üçüncü şahıs bakış açısı mı kullanacağı sorusu da cevaplanmadı. Ne yazık ki, 2022 yazına kadar daha fazla bilgi alamayacağız.

Alan Wake 2, korku unsurlarına sahip bir aksiyon oyunu olan ilk bölümün aksine, stüdyonun ilk hayatta kalma korku oyunu olacak. Oyun; 2023’te PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek. Oyunun yönetmeninin yer aldığı röportajın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol