Remedy ve Epic Games, Alan Wake 2 İçin Çalışmalara Başladı

Yeni bir söylentiye göre Remedy, Epic Games'in yayıncılığı altında Alan Wake 2'yi piyasaya sürmek için çalışmalara başladı.

PlayStation Showcase’te duyurulan Alan Wake Remastered‘ı serinin devam oyunu izleyecek. GameSpot’un haberine göre oyun sektörünün en deneyimli muhabirlerinden Jeff Grubb, Epic Games’in Alan Wake 2 için yeşil ışık yaktığını ve çalışmaların hız kazandığını aktardı.

Geliştirici stüdyo Remedy ve Epic Games‘in Alan Wake’in devam oyununu planladıklarını söyleyen Grubb, “Remedy, Alan Wake 2 için Epic Games ile çalışıyorlar ya da en azından planlama aşamasındalar” ifadelerini kullandı.

Epic Games, Alan Wake 2 İçin Yeşil Işık Yaktı

Alan Wake 2

Max Payne serisi, Alan Wake ve Control gibi oyunlardaki çalışmalarıyla bilinen Fin oyun yazarı Sam Lake, 2018’de verdiği bir demeçte, Alan Wake 2‘yi yapmanın büyük bir rüya olacağını söylemişti. Lake ayrıca o dönem Remedy’nin Alan Wake evrenini genişletmek için yeni olasılıkları araştırdığını da belirtmişti.

Finlandiya merkezli video oyun stüdyosu, 2020’de Epic Games ile iki çok platformlu oyun için bir yayın anlaşması imzalamıştı. Bunlardan biri, Remedy’nin Mart 2020 itibarıyla ön üretim aşamasında olan yeni ‘AAA’ oyunu olacak. Söz konusu proje, şimdiye kadarki en büyük Remedy oyunu olarak tanımlanıyor. Diğeri ise “daha küçük ölçekli bir proje” olarak nitelendirilmişti. Bunların Alan Wake 2 ve Alan Wake Remastered mı olduğu, yoksa gelecekte iki şirketten yeni projeler mi göreceğimiz şimdilik bilinmiyor.

Alan Wake Evreni, Önümüzdeki Yıllarda Daha da Genişleyecek

Alan Wake 2 ne zaman çıkacak

Remedy, bu mayıs ayında yaptığı açıklamada geliştirme aşamasında altı oyun olduğunu açıkladı. Bunlar arasında alan Alan Wake’in yanı sıra, Crossfire X ve Crossfire HD için tek oyunculu modlar, Vanguard adlı ücretsiz bir oyun ve “yeni, heyecan verici bir erken aşama projesi” yer alıyor.

Orijinal Alan Wake, Microsoft tarafından 2010 yılında Xbox 360 ve PC için piyasaya sürülmüştü. Spin-off oyunu Alan Wake’s American Nightmare ise 2012’de çıkmıştı. 2019’dan bu yana serinin hakları Remedy’de bulunuyor. Alan Wake 2 söylentilerine ek olarak, şu anda geliştirilmekte olan bir Alan Wake dizisinin olduğunu da belirtelim.

Peki, Alan Wake 2 ne zaman çıkacak? Bu sorunun cevabını vermek şimdilik imkansız, ancak remastered sürümünün ardından bu konuda önemli gelişmelerin yaşanacağı aşikar.

Alan Wake Remastered Fragmanı:

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol