Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Rockstar’ın İptal Ettiği Agent’ın Ekran Görüntüleri Sızdı

Rockstar Games'in gizemli bir şekilde iptal ettiği Agent isimli casusluk oyununun ilk ekran görüntüleri internete sızdırıldı.

Rockstar Games’in 2009 yılında PlayStation 3’e özel olarak duyurduğu Agent isimli oyun, aradan geçen 14 yılda hiçbir zaman ortaya çıkmadı. Bilinmeyen bir şekilde sırra kadem basan casus gerilim türündeki proje, Rockstar’ın eski teknik sorumlusu olan Obbe Vermeij’in kısa süre önceki açıklamalarıyla yeniden gündeme gelmişti.

Grand Theft Auto 5’in geliştirilme sürecindeki baskının, projenin iptal edilmesindeki nedenlerden biri olduğunu söyleyen Vermeij, oyunun umdukları kadar hızlı ilerlemediğini ve “fazla dikkat dağıtıcı” bulunarak fişinin çekildiğini belirtti. Bugün ise Agent’ın ilk ekran görüntüleri internete sızdırıldı.

İptal Edilen Agent’ın Haritası

rockstar agent

Bunlar, çok erken bir aşamadaki WIP (work in process) ekran görüntüleri olduğu için çok fazla bir anlam ifade etmiyor olabilir, ancak oyunun akıbetini merak eden oyuncular için ilgi çekici olabilir. Gerilim dolu bir casusluk deneyimi sunmayı amaçlayan Agent, gizli görevler ve siyasi suikastlar içerecekti, ancak Rockstar projeyi iptal etmeye karar verdi.

Sızan ilk görüntü oyunun haritalarından birini gösteriyor. Daha önceki haberlere göre Agent çok sayıda harita içerecekti. Burada gördüğümüz de onlardan biri. Sızdırılan diğer ekran görüntüleri bir su altı ortamını gösteriyor. Bir pre-alpha sürümüne göre oldukça iyi göründüğünü söylemek mümkün.

agent sizinti

Bu arada GTA 5 kaynak kodlarının ve daha fazlasının ortaya saçıldığı son Rockstar sızıntısında Agent oyunundan herhangi bir iz yoktu. Proje, oynanabilir bir PC sürümüne ulaşamadan rafa kaldırılmış olabilir. Gizemli oyunun ölü bir proje olduğu varsayılıyor, ancak hiçbir zaman resmi olarak iptal edilmedi. 2015 yılında da Agent’tan bazı görüntüler internete sızdırılmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.