Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Afro-Arap Espor Ligi Kuruldu

Arap Espor Federasyonu Başkanı, Orta Doğu ve Afrika oyuncuları için Afro Arap Espor turnuvasını tanıttı.

Afrika ve Orta Doğu için kurulan yeni espor yarışması Afro-Arap Espor Ligi, Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde düzenlenen Gamers8 Festivali’nde tanıtıldı. Lig boyunca iki bölgeden toplam 25 ülke mücadele edecek. Gamers8 festivalinin bir parçası olan VALORANT ve eFootball PES’in ilk turnuvaları bu ağustos ayında Riyad’da gerçekleşecek. Yakında daha fazla turnuva duyurulacak, bu da ligin Gamers8’den sonra devam edeceği anlamına geliyor.

Organizatörler, turnuva formatıyla ilgili pek fazla ayrıntı paylaşmadı ancak turnuvaların Boulevard Riyadh City içindeki Challenge Zone’da gerçekleştirileceğini paylaştı. Ligde aralarında Suudi Arabistan, Mısır, Güney Afrika, Nijerya, Fas, Bahreyn, Irak, Suriye ve Libya’nın da bulunduğu birçok ülke yer alacak. VALORANT ve eFootball’daki turnuvaların yanı sıra lig, paralel olarak sadece kadınlara özel turnuvalara da ev sahipliği yapacak.

Afro-Arap Espor Ligi Bir İlk Gerçekleştirecek

Afro-Arap Espor

Suudi Espor Federasyonu Başkanı ve Arap Espor Federasyonu Başkanı Prens Faisal bin Bandar bin Sultan, “Afro-Arap Espor Ligi, esporun hem Afrika hem de Arap dünyasında artan öneminin bir kanıtı ve bizim için önemli bir yol. 25 katılımcı ülke arasında kültürel değişim ve işbirliği için alan yaratmak istiyoruz.” dedi. Açıklamasının devamında ”Birlikte; birliğin sınır tanımadığı, rekabetin heyecanının bizi birleştirdiği ve oyun tutkusunun ulusları bir araya getirdiği bir geleceği müjdeliyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İki oyundaki açılış turnuvaları, yaz boyunca Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde gerçekleşen dünyanın en büyük e-spor etkinliklerinden biri olan Gamers8 sırasında başlayacak. Gamers8, espor tarihindeki en yüksek genel ödül havuzuna sahip ve Dota 2’de yüksek profilli turnuvalar, simülasyon yarışları, dövüş oyunları, CS:GO, Rocket League ve diğer espor oyunlarını içeriyor. Festivalde rekabetçi esporların yanı sıra bir fuar alanı ve Next World Forum adlı bir espor iş konferansı yer alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.