Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FUT Esports, Valorant Champions 2023 Play-Off Biletini Kaptı

Yerli espor takımımız FUT Esports, Valorant Champions 2023'te rakiplerini yenerek Play-Off aşamasına yükselmeyi başardı.

Yerli e-spor takımlarımızdan biri olan FUT Esports, geçtiğimiz hafta dünyanın en önemli turnuvalarından biri olarak tanınan Valorant Champions 2023’e katılacağını açıklamıştı. Red Bull ve Vodafone sponsorluğundaki başarılı takımımız, bu turnuvaya katılmaya hak kazanan ilk Türk takımı olmayı başararak bizleri gururlandırmıştı.

Takım, geçtiğimiz pazartesi B1 grubunda ilk maçını gerçekleştirmişti ve burada T1 takımına karşı 2-0’lık bir zafer sağladı. Ardından 11 Ağustos’ta FunPlus Phoenix’i yenen Evil Geniuses isimli rakibine karşı bir mağlubiyet yaşadı. Elemelerde FunPlus Phoenix takımı ile maç yapan T1 takımı, maçı kazandı ve mağlubiyet yaşayan yerli takımımız FUT Esports ile karşı karşıya kaldı. 13 Ağustos’ta gerçekleşen eleme maçında FUT Esports takımımız, T1’i 2-0 mağlup ederek Play-Off’a giriş hakkı kazandı.

Valorant Champions 2023, 26 Ağustos’ta Sona Erecek

Valorant Champions 2023

Yerli grubumuz 17 Ağustos’ta gerçekleşecek yeni maçında, rakiplerini üst üste mağlup eden Paper Rex takımı ile mücadele edecek. Eğer FUT Esports maçı kazanırsa, diğer eşleşmede yer alan FNATIC veya LOUD ile karşılaşacak. FNATIC ve LOUD arasındaki maç, 16 Ağustos’ta gerçekleşecek. Bu elemeyi geçebilir yani Paper Rex’i yenebilirsek, ikinci maçımız 20 Ağustos’ta oynanacak.

Valorant Champions 2023 sonucunda şampiyona 1 milyon dolar, ikinciye 400 bin dolar, üçüncüye 250 bin dolar ve dördüncüye 130 bin dolar ödül verilecek. Ödüllerin miktarından ziyade şayet ilk dörde girmeyi başarırsak, ülkemizin ve takımımızın ismi dünya çapında başarılı bir biçimde anılacak. Özellikle globalde bu kadar önem taşıyan sektörde yer alabilmemiz ve yükselebilmemiz gerçekten gurur verici. Maçların fikstürüne buradan erişebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.